Катер "Бердянськ" був обстріляний з російського вертольота, - експертиза

Пошкоджений малий броньований катер «Бердянськ». Фото: twitter.com/mil_in_ua_en

На думку представника України у міжнародних організаціях, це тільки підтверджує агресивний характер дій Росії

Балістична експертиза встановила, що катер "Бердянськ" був пробитий бронебійним снарядом, випущеним з російського вертольота Ка-52. Про це під час форуму ОБСЄ заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях Ігор Лоссовський, передає Укрінформ.

"Ми хотіли б звернути увагу делегацій на результати балістичної експертизи пошкоджень, завданих під час атаки на три українських кораблі та їхні екіпажі з боку Російської Федерації 25 листопада 2018 року. Ці кораблі було повернуто Росією до України в листопаді минулого року відповідно до обов'язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Пробоїна у бронетанковому катері "Бердянськ" виникла в результаті прямого попадання бронебійним снарядом, випущеним з ударного вертольота Ка-52 ВМФ Росії", - повідомив він.

Окрім цього, Лоссовський зазначив, що ці докази "чітко підтверджують агресивний та незаконний характер дій, які Росія здійснила в Чорному морі в листопаді 2018 року".

Інші два кораблі, "Яни Капу" та "Нікополь", були відправлені на завод для ремонту. Українська делегація раніше вже надавала Форуму ОБСЄ з безпекового співробітництва детальну інформацію про серйозні пошкодження та факти мародерства, здійснені російською стороною на захоплених катерах, додав Лоссовський.

Новини за темою: Уряд готує санкції проти РФ за напад на українських моряків у Чорному морі

Раніше Військово-Морські сили Збройних сил України підтвердили передачу Росією українських кораблів, які затримали в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Loading...