Катастрофа літака "МАУ": Пристайко назвав, хто може подати до суду на Іран

Вадим Пристайко

Фото з відкритих джерел

Україна залишила за собою право задіяти міжнародні інституції

У суботу, 15 лютого, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що держави, громадяни яких стали жертвами авіакатастрофи літака "МАУ", мають право звернутися до міжнародних інституцій. Про це повідомляє "Європейська правда".
 
За словами Пристайка, українська сторона очікує на відносно швидкі дії Ірану. А за умови відсутності тих дій, на які розраховує уся світова спільнота, держави можуть подати відповідний позов до міжнародних судів.
 
"Ми не плануємо чекати довго. Ми говоримо про тижні та місяці, а не про роки. Ми залишаємо за собою право задіяти міжнародні правові інструменти але наразі ми сподіваємося на дії Ірану",", - заявив міністр.
 
На що очільник МЗС Канади Франсуа Шампань відповів, що міжнародна спільноста також вважає, що іранська сторона повинна виконувати ті дії, які від нього вимагають.
 
"Якщо ви визнали свою відповідальність (за збиття літака), то це призводить до наслідків", - підсумував канадський політик.
 
Нагадаємо, сьогодні, 15 лютого, у Мюнхені міністри Канади, України, Великобританії, Афганістану та Швеції заявили, що іранська сторона повинна віддати чорні скриньки збитого літака "МАУ", адже самостійно не спроможна їх розшифрувати.
Loading...