Карасьов: Ініціатива спільного патрулювання навряд чи поставить під загрозу зустріч у "нормандському форматі"

Політолог Вадим Карасьов

Багато буде залежати від того, що далі запропонує українська влада

Заява Зеленського про спільне патрулювання кордону з Росією на Донбасі навряд чи поставить під загрозу зустріч у "нормандському форматі".

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив політолог, політтехнолог і аналітик, директор приватного підприємства "Інститут глобальних стратегій" Вадим Карасьов.

На думку політолога, домовленості, які були в Парижі, і, які не були виконані в рамках Мінських домовленостей,  можуть поставити під загрозу чергову зустріч лідерів "нормандського формату". А от заява Зеленського про спільне патрулювання кордонів, на думку Карасьова, цій зустрічі не завадить.

"Але тут у мене виникає питання, якщо не виконані рішення, або завдання, які описані у комюніке 9 грудня, то навіщо збирати ще одну зустріч? Щоб просто зустрітися? Поговорити? У мене таке враження, що уже Росія і Путін не хоче давати нових авансів, підігрувати десь українській владі. Вони вже хочуть, щоб українська влада виконувала ті рішення, які вона обіцяла. Чи то в телефонній розмові, чи в комюніке 9 грудня", – зазначив гість програми.

Новини за темою: У Кремлі відреагували на пропозицію Зеленського про спільне патрулювання кордону на Донбасі

А ідея Володимира Зеленського про спільне патрулювання кордону з Росією на Донбасі, за словами Вадима Карасьова, не завадить, а навпаки – вона потрібна.

"Але головні питання Росії – ті, які стосуються Мінських угод, їх виконання. Для них головне – внесення змін у Конституцію про особливий статус, закон про вибори, а потім уже і вибори на території ОРДЛО. А якщо ідея спільного патрулювання буде сприйнята німцями і французами в рамках "норманського формату", і, якщо вони скажуть, що будуть Путіну якось пояснювати, що не потрібно бути такими жорсткими, то якась ідея компромісності може тут зіграти. Але багато буде залежати від того, а що далі українська влада запропонує", – додав політолог.

Нагадаємо, під час виступу в Мюнхені на конференції з безпеки, президент України Володимир Зеленський, нагадав про ідею спільного патрулювання кордону з Росією на Донбасі, заявивши, що в ньому могли би брати участь українська сторона, ОРДЛО та ОБСЄ.

Крім того, він підкреслив, що українська влада хоче провести місцеві вибори на всій території України, включно з окремими районами Донбасу в жовтні 2020 року, але для цього мають бути створені безпечні та політичні умови.

На думку народного депутата України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Валерія Гнатенка, без сценарію, який запропонував український президент щодо ініціативи про спільне патрулювання кордону представниками України, ОБСЄ та ОРДЛО, досягти миру буде неможливо.

 

Loading...