Кандидатів відхилили: Главу НСЗУ можуть обрати без конкурсу

Глава МОЗ України Максим Степанов Одеська державна адміністрація

Очільника Національної служби здоров'я можуть призначити на наступному засіданні Кабміну

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов відхилив кандидатури трьох осіб, які претендували на пост очільника Національної служби здоров'я України та потрапили до фіналу конкурсу. Про це 20 травня заявив глава МОЗ, повідомляє УП.

"На голову НСЗУ був проведений конкурс в січні. Я провів співбесіду згідно із законодавством з трьома людьми, які перемогли в цьому конкурсі, подав сьогодні протокольне рішення щодо відсутності переможця конкурсу", - пояснив Максим Степанов. 

За словами міністра, сьогодні було прийняте розпорядження про необхідність призначення на вакантну посаду голови НСЗУ шляхом укладання контракту про проходження держслужби. Таким чином, керівника Служби здоров'я можуть призначити за позаконкурсною процедурою. За даними видання, це може станеться на наступному засіданні Кабміну.

Новини за темою: НСЗУ окреслила зміни в сфері спеціалізованої медицини в 2020 році

До слова, раніше виконувачка обов'язків Оксана Мовчан, яка стала фіналісткою конкурсу, розповіла "Інтерфакс-Україна", як проводили співбесіду на цю посаду. За її словами, кандидати відповіли на всі запитання, які поставив Максим Степанов. 

"Всім нам поставили одні й ті самі запитання дуже загального характеру про головні завдання НСЗУ і про те, що потрібно зробити в найближчі роки. Не було запитань детальних, не було техніки процесів, не було запитань про те, як наразі організована робота служби... зустріч із міністром була схожа, швидше, на формальний крок, який він має зробити, щоб перейти до подальшого вже сформованого плану", – зазначила Мовчан.

Довідка: Національна служба здоров'я України була створена в рамках медреформи у 2017 році. Цей орган контролює всі виплати в сфері охорони здоров'я, обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави, та контролює розподіл більш як 100 мільярдів гривень щороку на оплату послуг пацієнтів.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що надбавки медикам здійснюватимуться через Національну службу здоров’я України. Тому екстрені медичні допомоги, опорні лікарні, стаціонарні заклади, які задіяні у боротьбі з коронавірусом, а також мобільні бригади, які виїжджають до пацієнтів, повинні укласти договори з НСЗУ.

Loading...