live

Кабмін хоче отримати право забороняти українцям виїзд за кордон

Уряд Шмигаля Урядовий портал

Особи, що порушують карантин, будуть нести відповідальність згідно із законом

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді надати уряду право тимчасово забороняти виїзд громадян України за кордон у період карантину. Відповідний законопроєкт схвалений на засіданні уряду, передає "Страна" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням, Кабмін також хоче мати можливість забороняти проїзд на територію України іноземних громадян з країн, де зареєстровані особливо небезпечні інфекційні хвороби.

Законопроєкт визначає, що при перетині кордону люди, які відвідували регіони, де зафіксовані особливо небезпечні інфекції, вважаються контактними з хворими і після надання згоди на проведення протиепідемічних або профілактичних заходів їх будуть направляти в спеціалізовані установи на строк, який визначає лікар.

У той же час, виняток становитимуть співробітники дипломатичних та консульських установ, представники офіційних місій, представники організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів, члени екіпажу повітряних і морських суден, члени поїздних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони мали контакт з хворим.

Крім того, законопроєкт передбачає, що особи, які порушують карантин, будуть нести відповідальність згідно із законом України.

Нагадаємо, в Офісі президента заявили, що в даний час не можна говорити про пом'якшення карантинних заходів в Україні, особливо з урахуванням Великодніх свят, коли існує загроза скупчення людей і чимало українців повертаються додому на святкування.

У свою чергу, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що карантин, швидше за все, буде продовжено до травня.

 

Loading...