Ізраїль звернувся до Зеленського з проханням пропустити хасидів в Україну

У МЗС України нагадали, що відповідними питаннями займається уряд, а не президент

Зустріч прикордонників із хасидами ДПСУ

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері надіслав звернення на адресу президента України Володимира Зеленського з проханням пропустити в Україну хасидів, які залишаються на кордоні з Білоруссю. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін у Фейсбук.

За словами Єніна, ситуація, яка виникла з хасидами, має обговорюватися на рівні урядів, адже в Україні відповідні рішення приймає Кабмін. "Ми з розумінням ставимося до зусиль Ізраїлю сприяти пропуску зазначених людей в Україну, зокрема отримано сьогодні дипломатичними каналами звернення міністра внутрішніх справ Ізраїлю на адресу президента України. Водночас закликаємо до продовження комунікації з цих питань на рівні урядів двох держав, як це і відбувалося досі, оскільки зазначені питання належать, перш за все, до компетенції Кабінету міністрів України", – написав дипломат.

Крім того, Єнін нагадав, що заборона на в'їзд іноземців до України діятиме до 28 вересня, а МЗС звернулося до Білорусі з проханням не пропускати іноземців, яким Київ заборонив в'їзд. "Особи, які не підпадають під категорію виключень із вищезгаданої заборони, не можуть бути пропущені на територію України", – висловився Єнін.

Новини за темою: Паломники на кордоні з Білоруссю забезпечені всім необхідним, - МЗС

Нагадаємо, через заборону в'їзду в Україну на кордоні із Білоруссю застрягли понад 1,5 тисячі хасидів-паломників. Пізніше стало відомо, що голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зустрівся з групами іноземців, які намагаються потрапити в Україну з Білорусі всупереч обмеженням в'їзду.

Однак, попри загрозу відповідальності та заборону в'їзду, хасиди не полишають спроб потрапити до Умані

Loading...