live

Іран від початку знав, що літак "МАУ" збила ракета, - Зеленський

Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Про це свідчить запис диспетчерської Тегерана

Україна отримала ще один доказ того, що іранська сторона від початку знала, що до літак компанії Міжнародні авіалінії України був збитий ракетою. Про це Президент Володимир Зеленський повідомив у коментарі ТСН.Тиждень.
 
Як зазначається, про це свідчить запис диспетчерської Тегерана з літаком Ірану, який на той момент йшов на посадку.
 
"Зараз ми маємо ще один запис. Чому я кажу "ще один" - тому що у Мережі з’явилось відео з невідомих акаунтів, на якому видно збиття чогось чимось. Спочатку було так. А зараз наші фахівці мають запис… Наш літак злетів, а о 6:30 мав на посадку йти іранський літак. Він все це бачив, і екіпаж почав розмовляти з диспетчером. Там все чути – він каже, що "мені здається, що летить ракета" - він це говорить і перською, і англійською мовами, там все зафіксовано. Дійсно, це доводить, що іранська сторона знала від самого початку, що наш літак збила ракета, це їм було відомо вже на момент збиття. Після цього пострілу іранський диспетчер виходить на зв’язок з нашим літаком дуже багато разів, але там тиша", - розповів Зеленський.
 
За словами глави держави, диспетчер повітряного судна, швидше за все, усвідомлював, що трапився вибух, проте не знав причину цього. Також Президент додав, що спеціалісти будуть розслідувати цей запис крок за кроком.
 
Крім цього, Зеленський підкреслив, що група у складі 45 українських фахівців, що прибула до Ірану у першу ніч після трагедії, спершу не мала доступу до жодних матеріалів.
 
"Вони не могли знайти багатьох частин літака – не було кабіни, не було сидінь. А за сидіннями в таких випадках часто можна встановити, чи це був вибух, оскільки частинки, деталі від пристрою застрягають у м’якій обшивці... Як я вже говорив, не було кабіни, сидінь, а також одного крила. І в тій частині літака, де не було крила, було зрозуміло, що був якийсь вибух – за кольором того боку літака, де не було крила. Всю цю інформацію ми одразу отримали від наших експертів", - додав Володимир Зеленський.
 
Нагадаємо, напередодні депутат парламенту Ірану Фараджула Раджабі заявив, що бортові самописці літака Boeing 737-800 компанії "Міжнародні авіалінії України", який розбився 8 січня в Ірані, буде розшифровувати іранське Міністерство з питань доріг та міського розвитку.
Loading...