live

Іран не уникне відповідальності за збитий літак "МАУ", - Кулеба

Авіакатастрофа українського літака в Ірані IRNA

Також міністр зазначив, що посольство направило ноту для того, щоб офіційно була роз'яснена позиція Ірану

Україна не дозволить Ірану уникнути відповідальності за трагедію з літаком "Міжнародних авіаліній України". Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу UA:Перший.

Також за його словами, Київ  чекає офіційних роз'яснень від Тегерана щодо заяви члена парламенту країни про те, що іранські військові "добре виконали свої обов'язки", збивши авіалайнер.

"По-перше, посольство направило ноту для того, щоб офіційно була роз'яснена позиція Ірану. Ми повинні спиратися на офіційну інформацію. Тому коли ми отримаємо офіційну інформацію від Ірану, ми будемо робити відповідні висновки", - зазначив глава МЗС.

Кулеба запевнив, що Тегеран відповість за збитий літак.

"Ми в жодному разі не дозволимо Ірану уникнути відповідальності за ту трагедію, яка трапилася, і будемо працювати з ним для того, щоб отримати "чорні скриньки", для того, щоб узгодити параметри юридичної відповідальності за те, що сталося. І в цьому ми будемо діяти не одні, а разом з нашими партнерами, насамперед з Канадою", - наголосив міністр.

Нагадаємо, вранці 8 січня 2020 року український літак розбився в Ірані. Всі пасажири й екіпаж загинули.

Пізніше стало відомо, що на борту літака знаходилося двоє громадян України та 9 членів екіпажу – також громадяни України. Згодом українська компанія "МАУ" оприлюднила імена всіх 167 пасажирів українського літака Boeing 737-800.

11 січня Іран визнав, що випадково збив український пасажирський літак "МАУ", прийнявши його за "ворожу ціль".

На початку березня, іранська влада погодилися передати Україні чорні ящики пасажирського літака авіакомпанії "МАУ". 

Проте на початку квітня глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що українська сторона досі не отримала чорні скриньки з літака "МАУ".

Loading...