В Офісі президента відреагували на зрив інспекції позицій ООС біля Шумів

Причиною скасування інспекції називають зміну запитів від представників НЗФ

Фото з відкритих джерел

Одноразова інспекція в районі Шумів Донецької області наразі не може бути проведена. Відповідну заяву опублікувала пресслужба Офісу президента України.

Зазначається, що в ОРДЛО висувають вимоги, які суперечать одна одній. "Станом на ранок сьогоднішнього дня отримали від них (представників НЗФ, – ред.) низку вимог, що суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника. Саме тому погодженого в межах безпекової підгрупи ТКГ виключно "одноразового інспектування" виключно однієї точки не відбудеться. У зв’язку з постійною зміною запитів російської сторони", – написали в пресслужбі.

Як повідомляють в Офісі президента, Україна пропонувала  дзеркально подивитися на розташування військ Об’єднаних сил та  розташування незаконних збройних формувань ОРДЛО, але останні не дали адекватної відповіді на ініціативу. "Однак на сьогодні це неможливо з об’єктивних причин. Ключова з яких – відсутність порушень з нашого боку", – йдеться у повідомленні.

Водночас в Офісі президента заявили, що в ОРДЛО "піаряться" на темі миру на Донбасі. "Констатуємо, що представники незаконних збройних формувань демонструють наявність у них зовсім іншої мети, а саме – піару замість миру. Якщо в Донецьку не здатні знайти на мапі Європи населений пункт Шуми Донецької області, претензії щодо якого ми чули неодноразово, й тепер у випадковому порядку обирають нові населені пункти для інспектування, то можемо хіба що поспівчувати", – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, Тристороння контактна група щодо Донбасу прийняла рішення проінспектувати українські позиції поблизу Шумів Донецької області. Це відбулося після заяв ватажка так званої "ДНР" Дениса Пушиліна про появу нових траншей, виритих українською стороною.

Новини за темою: На Донеччині викрили канал легалізації членів НЗФ

Проте, сьогодні, 10 вересня, глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що інспекцію українських позицій поблизу Шумів на Донбасі перенесено, адже представники НЗФ висунули нові вимоги, про які не йшлося на переговорах напередодні.

 Loading...