Ініціатива про референдум – позитивна і корисна, – Володимир Кацман

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Експерт нагадав, що у парламенті уже є подібні законопроєкти, внесені "Опозиційною платформою – За життя" та "Батьківщиною"

Внесення законопроєкту про референдум – це позитивний елемент, а сама ініціатива, у цілому, є корисною.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Політичний експерт прокоментував інформацію стосовно того, що президент України Володимир Зеленський подав до парламенту як невідкладний законопроєкт про народовладдя.

"Це, безсумнівно, позитивний елемент, який ми повинні констатувати з огляду на ухвалення, принаймні, на реєстрацію цього законопроєкту. Але я не сумніваюся, що, незважаючи на редагування, що буде внесене, він буде оскаржуватися, він буде зістиковуватися з іншими законопроєктами. Я хочу нагадати, що у Верховній Раді є вже законопроєкти, які висували "Опозиційна платформа – За життя", а також "Батьківщина" висувала свій законопроєкт про референдум. У цілому ця ініціатива корисна", – сказав Володимир Кацман.

Новини за темою: Закон про референдум потрібен, – Кравчук назвав, яке питання могло би розглядатися першим

Експерт продовжив: "Що, на мій погляд, викликає таке трошки побоювання... Невеликий погляд в історію. Погляд цей говорить про таке: 2000 року в Україні відбувся абсолютно законний, ніким не оспорений референдум, на якому, зокрема, серед 4 рішень, які були проголосовані народом України, містилося і рішення про скорочення кількості народних депутатів, про двопалатність парламенту, про позбавлення депутатської недоторканності... Я просто поставлю одне питання: минуло 20 років, і навіть неімплементовані рішення, які були підтримані народом України, на мій погляд, мали ось такими величезними буквами написати на своїх прапорах ті політичні сили, які брали відповідальність".

Новини за темою: Ми затягнули із законопроєктом про народовладдя, тепер вмикаємо "турборежим", – Гетманцев

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Раніше спікер ВР Дмитро Разумков повідомляв, що законопроєкт про народовладдя може бути ухвалений у першому читанні до початку канікул у Верховній Раді України.

Додамо, координаторка Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що проведення консультативного референдуму за вартістю не буде відрізнятися від витрат на проведення виборів.