Ілля Кива: Вибух у Полтаві розслідується за статтею "замах на вбивство"

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Напад невідомого з гранатою на приймальню народного депутата і офіс Полтавської міськорганізації "Опозиційна платформа - За життя" розслідується за статтею "замах на вбивство". Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від ОП-ЗЖ Ілля Кива.

"З ранку була проведена нараду силовиків за участю обласного прокурора і начальника облуправління Нацполіціі. Була дана кваліфікація, було розпочато кримінальне провадження за ч.2 п.5 ст. 115 КК України (замах на вбивство особливо небезпечним способом). У цій будівлі знаходився не тільки офіс ОП-ЗЖ, але і приймальня народного депутата, в якій могли знаходиться люди і вибух був проведений в робочий час. Постраждала одна секретар і це просто чудо, адже бойова грана РГД-5 з радіусом ураження 150м могла вбити багатьох", – сказав він.

Ілля Кива також зазначив, що йому неодноразово надходили погрози від націоналістичних організацій: "Були системні загрози, тепер вони переросли в напад. Націоналісти розгортають і готують кривавий переворот. Їх завдання - вселити в нас страх і зробити ті дії, які їм дозволять захопити владу і занурити нашу країну в хаос", – сказав він.

У зв'язку з цим нардеп підкреслив, що "Опозиційна платформа - За життя" чекає об'єктивної і негайної реакції від президента України.

"Адже цей теракт - це плювок в обличчя влади і в весь український народ. Поставлено під загрозу життя цивільних осіб. Ми зобов'язані припинити теракти, якими сьогодні намагаються залякати суспільство маргінальні терористичні угруповання, які безкарно чинять злочини останні 6 років. Вимагаю оголосити націоналістичне угрупування "Нацкорпус", яке озброєне і готує країну до перевороту, - поза законом, скасувати їх реєстрацію. А також почати карати їх за скоєні раніше злочини", – сказав Ілля Кива.

Він також розповів про два депутатські запити на ім'я глави держави і Генпрокура з вимогою відреагувати на теракт і посприяти у встановленні винних в рамках своїх повноважень.

"Прошу вас і вжити всіх заходів прокурорського реагування для встановлення винних та притягнення їх до відповідальності. Прошу вважати це звернення повідомленням про скоєння кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України. Зухвалість, з яким діють терористи сьогодні, стала результатом безкарності за попередні діяння!", – йдеться в документі на ім'я Ірини Венедиктової.

Як повідомлялося, 3 липня близько 18.00 невідомий кинув гранату у вікно офісу Полтавської міськорганізації ОП-ЗЖ по вул. Пушкіна, 88. Секретар партії, яка випадково вийшла в сусіднє приміщення, отримала незначні травми.