Ілля Кива: СБУ "ховає" справу про розкрадання 2,7 млрд грн з держбюджету

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Керівництво СБУ в змові з головою ДПС Олексієм Любченком і заступником Генпрокурора Олексієм Симоненком намагається "поховати" справу про розкрадання 2,7 млрд грн бюджетних коштів. Про це народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива заявив у відеозверненні на своєму Телеграм-каналі.

"Два місяці тому виявив злочин ДПС Любченко, який, порушуючи закон, змінив алгоритм, що дозволяє виявляти ризикові операції, пов'язані з держбюджетом. Слідство вийшло на вручення підозр. Однак Любченко увійшов у змову з головою СБУ Бакановим і замгенпрокурора Симоненком, який змінив підслідність з Нацполіції на СБУ, що фактично зупинило всі слідчі дії, і злочинці отримали можливість залишитися безкарними. І вже в червні ця трійця через компанії-скрутки вивела з держбюджету 2,7 млрд грн", - сказав нардеп.

Ілля Кива також розповів, що СБУ "придумала новий трюк", який дозволив залишити справу з розкрадання бюджету під юрисдикцією СБУ: "Вони об'єднали справи щодо Державної податкової служби та чергової операції, пов'язаної з терактом. Цим самим вони обнулили можливість повернення цієї справи слідчим Нацполіції. Вони й раніше так робили, коли їм потрібно було "поховати" або заховати справу - об'єднували його з терактом", - зазначив він.

Новини за темою: Ілля Кива звернувся в ОГПУ щодо дій ДПС, через які держбюджет в червні недоотримав 2,7 млрд грн

Політик наголосив, що спецслужба при цьому не виконує свою пряму функцію - забезпечення держбезпеки.

"А коли їм займатися тероризмом? Адже їм треба формувати свої корупційні схеми, охороняти їх і продовжувати збагачуватися шляхом обкрадання нашої країни. Їм також треба виправдовувати свою присутність перед президентом Зеленським - організовувати стеження за опозиційними політиками та шукати на них компромат. СБУ повинна була прийняти мою заяву як сигнал до виконання своїх посадових обов'язків, але їм цим займатися ніколи та невигідно. Ми просто беззахисні перед валом загроз, тому що люди, які відповідають за нашу безпеку, займаються особистим збагаченням", - підкреслив Ілля Кива.

При цьому він звернувся до Генпрокурора Ірини Венедіктової: "Візьміть цю ситуацію під свій контроль! Вони спробують зупинити розслідування, замилити вам очі та розповісти зручну їм історію, але злочин завжди має слід, мотив і підозрюваних. І наше завдання - виявляти порушення, змінювати систему і добиватися справедливості для країни", - підсумував нардеп.

Нагадаємо, нещодавно Ілля Кива звернувся до Офісу генерального прокурора стосовно змови керівництва ДПС, СБУ та ОГПУ, які реалізують і покривають злочинні схеми, що завдають шкоди держбюджету.