Ілля Кива: СБУ і ДБР чинять тиск на опозицію за вказівкою Офісу президента

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Влада намагається тиснути на опозицію і її лідерів "руками" СБУ і ДБР, оскільки боїться її зростаючого рейтингу напередодні місцевих виборів. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

"Формування позиції цькування і тиску на одного з лідерів ОП-ЗЖ Віктора Медведчука - не було одноосібною позицією керівництва СБУ і ДБР. Це завдання поставив Офіс президента, який намагається заткнути рот опозиції, зробити її керованою. Ми, опозиційні політики, своїми діями і позицією несемо загрозу владі, розкриваючи її справжнє обличчя. І вона нас боїться, боїться наших зростаючих рейтингів, довіри населення, що зміцнюється, і хоче зупинити усіма силами і усіма незаконними методами", - сказав він.

Говорячи про лідера політсили, Ілля Кива підкреслив, що він професійний і має конкретну доктрину виходу країни з критичного становища. "А це зараз збільшує рейтинги ОП-ЗЖ, і на місцевих виборах ми можемо зайняти лідируючі позиції. Але і тиск буде рости, нас всіляко намагаються дискредитувати і зломити", - сказав нардеп.

Ілля Кива також нагадав, що раніше оприлюднив інформацію про причетність співробітників СБУ до корупційних схем з обкрадання держбюджету.

"І Баканов поставив своїм підлеглим задачу - провести комплексні заходи щодо мене, народного депутата, для стеження і дискредитації. Ось куди йдуть сили СБУ, а не на припинення терактів. А все тому, що влада боїться опозицію", - підсумував він.

Раніше Печерський райсуд Києва зобов'язав ДБР почати розслідування по так званому запису розмови глави СБУ Івана Баканова і ексдиректора ДБР Романа Труби, в ході якої обговорювалася фальсифікація кримінальної справи проти Віктора Медведчука.