Ілля Кива про можливу зміну Генпрокурора: Венедіктова увійшла в курс справ, зараз не треба нічого міняти

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Зміна Генпрокурора, який за півроку після призначення увійшов в курс всіх справ, на людину без відповідної освіти і досвіду на сьогодні недоцільна. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива.

"Що ми виграємо зі зміною Генпрокурора? Сьогодні дуже активно обговорюється кандидатура чинного глави СБУ, близького друга нашого Президента - Івана Баканова, якому його посада була подарована просто за роки дружби. У Ірини Валентинівни хоча б є юридична освіта, стаж і розуміння законів. Вона викладала, у неї є відповідні знання. Я вважаю, що вона тільки зараз увійшла в курс справ і не треба зараз нічого міняти. А якщо Баканов думає, що у нього буде щось більш ефективно виходити на посаді Генпрокурора, то для початку він повинен відзвітувати перед народними депутатами про свою діяльність на посаді глави СБУ", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що СБУ відзначилася "провалами і корупцією" за час керівництва Баканова.

"Результат діяльності цілої структури, яка була щитом нашої країни, очевидний: теракти, розвалена кадрова політика, знищена агентура, контроль і формування нових корупційних схем тими, хто повинен захищати інтереси нашої держави і стояти на сторожі українського народу. СБУ знищена через те, що нею керують люди, які не мають відношення ні до розвідки, ні до безпеки, ні до правоохоронної системи", - зазначив він.

Нардеп також нагадав про тиск на опозицію з боку СБУ: "Те, що сьогодні робить спецслужба, це як мінімум протизаконно: стеження за опозиційними політиками, формування рейдерських захоплень телеканалів і корупційних схем з ДПС щодо виведення мільйонів гривень з держбюджету. Якщо за це лейтенант Баканов хоче чинити на мене тиск, то я готовий чинити опір і говорити далі. Зі мною ціла фракція, і ми готові відстоювати інтереси українців, захищати закон, боротися з корупцією, свавіллям і безглуздими діями, що шкодять нашій країні", - підсумував Ілля Кива.