Новини » Політика Читать эту новость на русском

Ілля Кива: Посольство США не має права нам диктувати, як жити!

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Тиск на українську владу з боку іноземних партнерів є порушенням демократичних норм, шантаж і вказівки щодо внутрішніх кадрових справ - неприпустимі. Про це народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива завив на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Президент України Володимир Зеленський і його Офіс прямо заявляють про свою залежність від міжнародних партнерів, які здійснюють тиск на них і прямий шантаж. Ми вимагаємо припинити будь-які консультації і переговори з Посольством США, посол повинен бути висланий з України разом з усією дипломатичною місією. Вони не мають права нам диктувати, як жити! Вони порушили всі норми демократії. Ми не дозволимо втручатися стороннім особам в державні справи нашої країни. Це партнерство - це шантаж і ручне управління. Прийшов час змінити вектор управління нашою країною!" - заявив він.

Ілля Кива вказав на тиск з боку США в питанні збереження на посаді директора НАБУ Артема Ситника - в порушення рішення КСУ.

"Ситуація навколо антикорупційних органів сьогодні є загрозою національній безпеці. Не може сьогодні корупціонер Артем Ситник бути главою НАБУ, не може цього вимагати від нас Посольство США! Якщо їм так подобається Ситник - нехай забирають його до себе у Вашингтон, і він навчить їх справжнім основам корупційної політики. Вся країна вже сміється з Ситника і його непотрібного НАБУ. Ми будемо вимагати негайного розгляду в парламенті питання незаконності його перебування на чолі Бюро", - підкреслив нардеп.

Новини за темою: Yankee, go home!: Кива назвав головну мету протесту "Опозиційної платформи - За життя" під посольством США в Києві

При цьому він додав: "Якщо Зеленський не розуміє, що його основне завдання - дотримання всіх норм і позицій головного закону нашої країни - Конституції України, то ми йому про це нагадаємо. Сьогодні у парламенту є всі підстави почати процедуру імпічменту. Якщо президент працює на іншу державу, а не захищає інтереси свого народу - він повинен піти у відставку. Настійно рекомендую Зеленському вивчити таке поняття, як "державна зрада"", - підсумував Ілля Кива.