Ілля Кива: КС скасував антикорупційну реформу, спрямовану на знищення державності

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Конституційний суд визнав невідповідною Основному закону антикорупційну реформу, яка фактично була спрямована на знищення державності і посилення зовнішнього впливу. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

"Сьогодні ми стаємо свідками викриття шарлатанства, і найголовніше - непрофесіоналізму. Коли всі ці клоуни і цей процес євроінтеграції увірвався в наше життя, з такими зрозумілими тезами, як "зміцнення демократичних процесів", "боротьба з корупцією", ми занурилися в хаос реформ, які фактично знищили як правоохоронну систему, так і державну систему в цілому. Люди були незаконно притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності. А закон не має зворотної сили", - сказав він.

Ілля Кива також нагадав про нульовий результат діяльності антикорупційних структур, створених на вимогу і за сприяння міжнародних партнерів.

"Яка кількість антикорупційних органів була створена в Україні за вказівкою Держдепу США і на виконання обов'язкової вимоги МВФ? НАБУ, САП і їм подібні вбивають і розмивають наш держбюджет, витягаючи останні гроші на своє фінансування. А люди, які очолили ці структури, не борються з корупцією, а самі є корупціонерами і агентами посольства США. Вони збирають інформацію про тих чи інших людей і передають її в посольство, а результатів їх антикорупційних дій просто не існує", - підкреслив нардеп.

Говорячи про те, як ця ситуація позначається на житті країни і народу, Ілля Кива сказав: "Ми сьогодні є свідками, що КС виносить рішення про те, що призначення глави НАБУ президентом Порошенком було незаконним. Значить, людина весь цей час перебувала на посаді всупереч закону. Але Ситник це рішення не виконує і продовжує називати себе директором Бюро, на яке з бюджету виділяється близько 4 млрд грн", - підкреслив він.

Нагадаємо, за поданням 48 народних депутатів, зокрема від "Опозиційної платформи - За життя", Конституційний суд прийняв рішення щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень НАЗК на повну перевірку і моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, придбаних корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.