Ілля Кива: Фонд боротьби з коронавірусом розкрадений, українці залишилися беззахисними перед інфекцією

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Нецільове витрачання коштів Фонду боротьби з коронавірусною інфекцією збагатило владу, але залишило українців беззахисними перед другою хвилею епідемії. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива.

"Фонд боротьби з епідемією коронавірусу розкрадений, на сьогодні там немає ні копійки. І сьогодні епідемія набирає обертів, а влада нічого не вирішила - ні зарплат медикам, ні забезпечення лікарень необхідними медикаментами та засобами особистого захисту. Для них це все залишилося бізнесом, а люди інфікуються, важко хворіють і вмирають. Українцям потрібна допомога, а владу це абсолютно не цікавить, вони думають про те, де вони далі будуть наживатися і грабувати країну", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що влада "загрузла в корупції", результатом чого стала ситуація з Фондом.

При цьому він також навів як приклад постійні скандали з представниками правлячої партії.

"Останній злочин: депутат від "Слуг народу" Юрченко був спійманий на протягуванні лобістського закону, за який він взяв гроші. І сьогодні за цим фактом ведеться розслідування. І таких ось юрченків - більше половини у Верховній Раді, - тих, чиї руки забруднені корупцією, хто готовий наживатися на життях людей. Ось ці нові обличчя, ці хлопчики й дівчатка не втрималися і почали грабувати і брати участь в корупційних схемах", - підкреслив політик.

При цьому Ілля Кива зазначив, що в українців є шанс заявити про свою незгоду з таким станом речей: "Ми півтора року тому повірили цим "новим обличчям" і дали їм право формувати наше майбутнє. Зараз ми повинні визнати, що зробили помилку, і ми зобов'язані її виправити. У нас є шанс - це місцеві вибори, до яких ми повинні поставитися дуже серйозно", - сказав він.

Як повідомлялося, за минулий тиждень з Фонду по боротьбі з коронавірусною інфекцією було витрачено 1,5 млрд грн на дороги, на закладені в Фонді надбавки медпрацівникам не було витрачено жодної гривні. За даними Мінфіну, станом на 11 вересня загалом з Фонду витрачено 22,9 млрд грн із 66 млрд грн (35% від загальної суми) - на охорону здоров'я, соцзахист, забезпечення правопорядку, будівництво та ремонт доріг.