Гужва: Дії Вселенського Патріарха пов'язані з активізацією американської зовнішньої політики у Східній Європі

Ігор Гужва. Фото: Ігор Гужва/Facebook

Дії Вселенського Патріарха пов'язані з активізацією американської зовнішньої політики в Східній Європі. Про це заявив головний редактор видання "Страна.UA" у програмі "Люди" на телеканалі "112 Україна".

"Я б почав з продовження того, про що тільки що говорили в студії, з приводу ситуації з Варфоломієм, з його заявами і взагалі навколо церкви в Україні. Це також взаємопов'язано з більш глобальним контекстом, тому що зараз вже виходить на фінішну пряму ситуація з виборами в США і справа йде вже до визначення остаточного переможця. І якщо цим переможцем стане Байден, то, в принципі, вже видно певні обриси його зовнішньої політики, в тому числі, за тими кандидатурами на ключові посади, які він називає. І по цих кандидатах і по тих тезах, які вони і раніше озвучували, і озвучують зараз, в принципі, вже зрозуміло, що політика США буде більш активна на східноєвропейському напрямку, в тому числі, ймовірно, і з церковного питання", – зазначив він.

Гужва нагадав, що свого часу Держдепартамент США брав дуже активну участь у створенні Православної церкви України і кооперації її з Патріархом Варфоломієм.

"Тому все те, що зараз відбувається, всі ці заяви потрібно дивитися в такому, більш широкому контексті. Досі одна з небагатьох сфер, де Зеленський, дійсно, в кращу сторону відрізнявся від свого попередника - це була церковна сфера. Принаймні, не було такого брутального тиску на українську православну церкву, яка була в останній період правління Порошенка. Тобто Зеленський дуже акуратно, як правило, коментував всі ці питання. Але зараз ми бачимо, що створюється така дуже велика напруга. Його зустріч із Патріархом Варфоломієм у Стамбулі нещодавно, його запрошення на День Незалежності в Україну - це все показує, що його намагаються таким чином направити на продовження тієї лінії, яка була при Порошенку. І таким чином створити якусь точку напруги в українському суспільстві. Ну, я сподіваюся, що і Зеленський, і представники його оточення, які також дуже акуратно весь час коментували це питання, - вони розуміють ту загрозу і не захочуть ще й втрачати тут бали і отримувати напругу з питання, яке їм нічого не додасть. Це може додати, припустимо, Порошенку, це може додати тим силам, які будуть захищати українську православну церкву. Але кому-кому, а Зеленському від цього точно нічого хорошого не буде. Сподіваюся, що це він розуміє", – додав Гужва.

Loading...