Гуманітарної допомоги потребують 3,4 млн жителів Донбасу, - ООН

Розмарі Дікарло ООН

У 2020 році ООН необхідно 158 млн доларів для надання гумдопомоги

Цього року ООН необхідно 158 млн доларів для надання допомоги населенню на Донбасі. Про це повідомила заступник генсека ООН з політичних питань і питань розбудови миру Розмарі Дікарло, передає "РБК-Україна".

"Цивільне населення платить найвищу ціну в цій кризі. 3,4 мільйона, включаючи старих, дітей та людей з інвалідністю, потребують гуманітарної допомоги та захисту... План гуманітарного реагування у 2020 році вимагатиме 158 мільйонів доларів з тим, щоб надати допомогу двом мільйонам людей", - сказала Дікарло.

Вона додала, що, починаючи з 2014 року, щорічно ООН змогла надати допомогу 1 мільйону осіб.

"Однак це менше третини всієї кількості населення, яке потребує допомоги", - зазначила заступниця генсека ООН.

Дікарло підкреслила, що минулого року від збройного конфлікту на сході України постраждали школи та об'єкти водопостачання.

"У 2019 році зафіксовано 50 інцидентів, в результаті яких постраждали освітні об'єкти. Це збільшення на 200%, порівняно з 2018 роком; 88 інцидентів, при яких пошкоджено об'єкти водопостачання поблизу лінії зіткнення. Напади на цивільну інфраструктуру повинні припинитися", - закликала вона.

Зазначимо, вчора, 18 лютого, у Нью-Йорку Рада безпеки ООН провела засідання з нагоди п'ятої річниці укладання Мінських угод. Ініціатором зустрічі виступила Росія, яка запросила країни ЄС та представника ОБСЄ для аналізу виконання угод. Україну у дискусії представляв постійний представник при ООН Сергій Кислиця.

Нагадаємо, Країни-члени Ради безпеки ООН після засідання Радбезу, на якому обговорювалося виконання Мінських угод, виступили із заявою на підтримку України. Серед них, зокрема, Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща.

Loading...