На сході України "Опозиційна платформа - За життя" обійшла "Слугу народу"

Вибори в Україні

Фото з відкритих джерел

Чверть виборців Харківської, Донецької та Луганської областей готові віддати голоси "Опозиційній платформі - За життя" на парламентських виборах. Про це говорять результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" протягом 22-26 січня 2020 року, повідомляє KharkivToday.

Як зазначається, респондентам запропонували відповісти на запитання, за яку партію б вони проголосували на парламентських виборах, якби ті проводилися наступної неділі. Лідером електоральних симпатій на сході стала "Опозиційна платформа - За життя". За цю партію готові були віддати голоси 25% опитаних. У регіон "Схід" група "Рейтинг" включила Харківську, а також Донецьку і Луганську області без урахування окупованих територій, тобто, результати опитування відображають настрої, перш за все, харків'ян.

За "Слугу народу" готові знову голосувати 22% жителів східних областей, на третьому місці з великим відривом знаходиться "Європейська солідарність" (5%), четверте і п'яте місця розділили між собою "Батьківщина" і "Партія Шарія", у них - по 4%. При цьому по 11% опитаних заявили, що не підуть на вибори або не знають, за кого голосувати.

Ще влітку, коли проходили позачергові парламентські вибори, результати були іншими. З тих пір рейтинг партії Медведчука - Рабиновича майже не змінився, а соратників Зеленського - сильно просів. За "Слугу народу" в липні віддали свої голоси 42,7% виборців Харківської області, а за "ОПЗЖ" - тільки 26,5%

При цьому в інших регіонах популярність "Опозиційною платформи" значно нижче. Навіть на півдні, який електоральними симпатіями близький сходу, вона набрала лише 11% голосів респондентів "Рейтингу". На заході за цю партію готові голосувати тільки 1%, а в центрі - 7%.

Партія "Слуга народу" є лідером загальноукраїнського рейтингу як серед жителів міст (31%), так і серед сільського населення (29%). Що стосується вікових рамок, то за соратників Зеленського більше за інших готові голосувати виборці у віці 18-29 років - 39%, стільки ж з них відносять себе до забезпечення. Виборцю "ОПЗЖ" - більше 60 років (19%), чверть прихильників партії віднесли себе до бідних і малозабезпечених.

Серед потенційних виборців "Європейської солідарності" також більше людей в категорії 60+, однак більшість з них вважають себе забезпеченими.

Соціологи опитали 2500 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.Loading...