ГПУ визнала співпрацю з фондом Сороса, - ЗМІ

Генпрокуратура України

Генпрокуратура відмовила називати суму, яку отримала від фонду

Генеральна прокуратура визнала, що співпрацює з фондом Джорджа Сороса "Відродження", проте у відомстві не вказала імена деяких своїх працівників та скільки отриманих коштів було витрачено органом. Про це свідчать офіційні відповіді Офісу генпрокурора на два запити колишнього замісника міністра юстицій України Володимира Богатиря, пише Страна.UA.
 
Зокрема, у відповіді від 30 січня на перший запит у відомстві Рябошапки зазначили, що робота прокурорів оплачується за рахунок коштів Державного бюджету України. У той же час в ГПУ підтвердили, що фонд Сороса "Відродження" сприяв організації закордонних відрядження співробітникам Генеральної прокуратури.
 
"За інформацією Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генерального прокурора, повідомляємо, що в період 2014-2019 рр. співробітництво між Генеральною прокуратурою та Міжнародним фондом "Відродження" носило експертно-консультативний характер. Крім того, фонд сприяв організації службових закордонних відряджень працівників органів прокуратури (грошові кошти учасники не отримували). Працівники Департаменту, відповідального за організаційно-протокольне забезпечення заходів міжнародного співробітництва в органах прокуратури України, здійснювали комунікацію зі співробітниками фонду в межах своєї компетенції ", - йдеться в офіційній відповіді ГПУ.
 
Страна.ua

 
Проте вже у другій відповіді від 10 лютого у відомстві заявили, що Генпрокуратура не вела облік закордонних відряджень своїх співробітників.
 
"... Нормативними документами Генеральної прокуратури України ... не передбачено ведення обліку перевірок з тих чи інших питань. Облік іноземних службових відряджень по суб'єктам, які залучалися до організації відряджень працівників органів прокуратури України, і конкретних джерел фінансування не ведеться, в зв'язку з ніж неможливо виділити інформацію по запитуваною критеріям, в т.ч. надати перелік працівників Генеральної прокуратури України, які перебували в зарубіжних службові відрядження, сприяння в котрих надавалося Міжнародним фондом "Відродження", - йдеться у документі.
 
Страна.ua

 
Крім цього, у відповіді зазначено, що сприяння стосувалося "участі працівників прокуратури в заходах, спрямованих на отримання досвіду в сферах, які є актуальними для роботи відомства. Зокрема, щодо налагодження співпраці з Міжнародним кримінальним судом".
 
Також у відомстві наголосили, що працівники органів прокуратури брали участь в заходах з розвитку "їх практичних навичок і отримання досвіду в сферах, які є актуальними для роботи відомства, зокрема щодо налагодження співпраці з Міжнародним кримінальним судом".
 
Нагадаємо, нещодавно народний депутат України Макс Бужанський заявив, що поява "соросят" у парламенті і Кабінеті міністрів - це фінальна точка того, що суспільство декілька років готували до того, що вони саме та модель, на яку всі мають бути схожі.
Loading...