live

Господарі "Слуг народу" вимагають переглянути закон про ринок землі, - Медведчук

Народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Господарі "Слуг народу" вимагають переглянути закон про ринок землі в Україні. Про це йдеться у заяві голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" та народного депутата Віктора Медведчука на сайті політсили. 

Наводимо її текст дослівно:

"Як і слід було очікувати, на Заході без захоплення зустріли прийняття українським парламентом закону про землю (якщо не сприймати всерйоз чергові похвали, які супроводжують будь-яку дурість, черговий маразм або навіть злочин, скоєний українською владою). І зовсім не через те, що прийнятий абсолютно сирий документ, практично не містить норм прямої дії. Ні, західних "благодійників" не влаштували боязкі спроби відстояти в прийнятому законі хоча б мінімальні їхні інтереси. І практично відразу ж пішов окрик "не годиться".

Світовий банк заявив, що українська влада повинна переглянути закон про ринок землі. Відповідне звернення з'явилося на сторінці СБ у Facebook ввечері 2 квітня.

Що не влаштовує західних "друзів" України, чого вони хочуть? Світовий банк вимагає збільшити дозволену до приватизації площу ділянки і допустити до купівлі землі юридичних осіб, називаючи це "критичними для залучення інвестицій в сільське господарство реформами".

Також СБ вимагає прийняти закони, які забезпечать відкритий доступ до кадастрових даних, посилять управління земельними ресурсами, прискорять процедуру продажу землі, у тому числі державної, а також обмежать безоплатну передачу землі (перекладаю: Світовий банк вимагає припинити видачу громадянам України безоплатно земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, а також житлового і дачного будівництва, що передбачено земельним законодавством).

Фактично вони вимагають допуску на український ринок сільгоспземлі міжнародних корпорацій, які швидко "підімнуть" його під себе. Природно, що все це подається під соусом "захисту інтересів України". Але фактично мова йде про оббезземелені українського селянства, про знищення фермерства. Якщо у Зеленського продадуть національні інтереси "за малий прайс", то доля цієї влади з її "новими обличчями" буде дуже незавидною…

Реально ж мова йде про провал земельного закону відразу після його прийняття. Навряд чи Світовий банк відступиться від своїх побажань, а фактично – вимог, які напевно поділяє і МВФ. Так що перспектива отримати від цих інституцій до $10 млрд стала ще більш примарною.

Можливо, буде кинута не дуже велика кістка, щоб утримати чергову нікчемне прозахідну українську владу на плаву, як це вже відбувалося неодноразово".