Голова ВРУ пояснив, чому вносити зміни до постанови про місцеві вибори сьогодні вже запізно

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

EPA-EFE

За словами спікера, змінивши постанову, депутати поставлять під загрозу вибори на всій іншій території держави

Наразі неможливо ані фізично, ані юридично внести зміни до постанови про місцеві вибори в Україні, оскільки цей документ має ухвалюватися за 90 днів до виборів.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

"Така постанова (про місцеві вибори - ред.) була запропонована профільним комітетом, де представлені представники всіх політичних партій та груп, які працюють у ВРУ. Саме вона була підтримана, саме вона була проголосована, згідно з чинним законодавством. Вона повинна була бути ухвалена ВРУ за 90 днів до проведення виборів. ВРУ у цьому плані виконала повністю свої зобов’язання. Ми сьогодні, на жаль, вимушені з вами констатувати, що провести вибори на тимчасово окупованій території частини Донецької та Луганської областей неможливо, фізично неможливо і юридично неможливо. Так само, як і виконати той пункт, про який ми всі багато говорили, це проведення виборів за українським законодавством, проведення виборів з можливістю доступу ЗМІ, проведення виборів з можливістю доступу всіх політичних сил, які нам можуть подобатися, не подобатися, які зареєстровані за українським законодавством і мають право висувати своїх кандидатів на всій території нашої держави. 

І, мабуть, головне, що вибори повинні бути виборами. Вибори – це не призначення. Вибори не можуть відбуватися під дулом кулеметів. Вибори – це вільне волевиявлення громадян… А все вище перераховане мною, на жаль, неможливо реалізувати на тій території", - сказав Разумков.

За словами спікера, він не розуміє, як наразі можна змінити постанову про місцеві вибори, оскільки вона повинна прийматись за 90 днів до виборів.

"Я не розумію, яким чином сьогодні можна змінити цю постанову. Ще раз повторю, я про це говорив, вона приймається за 90 днів до дня виборів. Якщо ми її змінюємо, ми ставимо під загрозу вибори на всій іншій території держави, тому що ця постанова приймається за 90 днів. Якщо ви зараз приймете цю постанову в іншій якійсь редакції, то вибори у вас відбудуться не пізніше як за 90 днів”, - додав Разумков.

Новини за темою: У "Слузі народу" допускають внесення змін до постанови про місцеві вибори, на яких наполягає РФ

Нагадаємо, 11 вересня в Берліні відбулася зустріч радників "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Німеччина, Франція). Її головним підсумком стало те, що учасникам переговорів вдалося домовитися про продовження "режиму тиші" на Донбасі.

Згодом, за словами заступника голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака, під час переговорів Україна погодилася змінити умови проведення місцевих виборів, оскільки зазначені в постанові умови проведення виборів суперечать Мінським домовленостям.

Loading...