Голова ОБСЄ Анн Лінде відвідає Україну наступного тижня

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде Фото з відкритих джерел

Анн Лінде ознайомиться із ситуацією з вирішення конфлікту на Донбасі

Чинний голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде наступного тижня відвідає Україну та ознайомиться із ситуацією з вирішення конфлікту на Донбасі. Про це вона сказала представляючи постійній раді ОБСЄ програму головування Швеції у 2021 році, передає пресслужба ОБСЄ.

"Уже наступного тижня я відвідаю Україну, щоб зустрітися з представниками української влади, а також зі спеціальним представником Грау, СММ і координатором проєктів в Україні, щоб оцінити ситуацію та підтримати зусилля для сталого вирішення конфлікту", - зазначила Лінде.

Вона підкреслила, що найбільш кричущим прикладом порушення загальних зобов'язань і міжнародного права залишається криза в Україні та навколо неї.

"Як голова, Швеція усвідомлює виняткову важливість Спеціальної моніторингової місії та "нормандського формату", і Тристоронньої контактної групи, щоб знайти стійке політичне вирішення конфлікту. Це має бути зроблено відповідно до принципів і зобов'язань ОБСЄ, з повною повагою суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України, в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Автономною республікою Крим та містом Севастополем", - сказала голова ОБСЄ.

Також Лінде додала, що ОБСЄ продовжить рішуче підтверджувати, що СММ уповноважена мати безпечний і надійний доступ без обмежень у всій Україні, і нагадувати, що СММ мають бути надані необхідні умови для здійснення її мандата.

Новини за темою: "Чекаємо на тісну співпрацю": У ТКГ відреагували на початок головування Швеції в ОБСЄ

Раніше повідомлялося, що на Донбасі протягом доби, 12 січня, СММ ОБСЄ зафіксувала 76 порушень режиму припинення вогню. Усі порушення були зареєстровані на Донеччині.

Loading...