"Голос" покине вищу лігу української політики, симпатії від "Слуги" підуть ОПЗЖ як моноліту опозиції, а в Шарія з'являться шанси, – журналіст Кацман

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Голоси від "Слуги народу" перерозподіляються між політичними силами на чолі з Петром Порошенком і Юлією Тимошенко, але основна частина симпатій електорату півдня, сходу і центру України відходить до "Опозиційної платформі – За життя" як до найбільш монолітної опозиційної сили, яка послала своєму електорату чіткий меседж про 9 Травня.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Політичний експерт прокоментував результати останніх досліджень громадської думки щодо електоральної підтримки різних політичних сил на можливих виборах у парламент.

"Насамперед у партійному списку, зрозуміло, треба прощатися з просілим "Голосом", який покидає вищу лігу української політики і залишається за межами парламенту. Підійшла ближче до пелетону партія Шарія, я думаю, в разі об'єднання (а такі чутки весь час ходять!) - то з Пальчевським він об'єднується, то ще з кимось, - у нього є шанси для того, щоб дістатися до заповітного високого порогу у Верховній Раді", – не виключає Володимир Кацман.

"Що стосується перерозподілу голосів впалої від турбоскандалів "Слуги народу", то ці голоси перерозподіляються поки ще у бік Порошенка і Тимошенко. Але основна частина, в основному це південний схід України, відходить до "Опозиційної платформи - За життя", яка, на мій погляд, найбільший моноліт з опозиційних сил, представлених сьогодні в парламенті", - переконаний експерт.

"Значною мірою це обумовлено чітким меседжем своєму електорату: для ОПЗЖ та її лідерів 9 травня – свято Перемоги, поступитися яким "За життя" не збирається ні в якому разі", - резюмував Володимир Кацман.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, найбільшу кількість голосів виборці віддали б за партію "Слуга народу" (Р. Стефанчук, О. Корнієнко) - 31,3%, "Опозиційну платформу – За життя" (Ю. Бойко, В. Рабінович, В. Медведчук) – 16,7%, "Європейську солідарність" (П. Порошенко, А. Парубій, І. Геращенко) – 14,3% і "Батьківщину" (Ю. Тимошенко, С. Тарута) – 10,9%.

2-5 червня 2020 року соціологічна компанія "RTS" ("Роботизовані телесистеми") провела дослідження громадської думки методом CATI (computer-assisted telephone interviews). Для отримання репрезентативної вибірки було опитано населення України віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей, а також АР Крим. Для отримання відповідей респондентів була використана випадкова генерація мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність – 3000 респондентів. Статистична похибка: +/- 3%.