live

Гнатенко: Без спільного патрулювання кордону досягнути миру неможливо

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Валерій Гнатенко Скріншот ZIK

"Без "мінського формату" нам сьогодні реалізувати мир в Україні буде неможливо"

Спільний формат патрулювання на Донбасі покаже, хто винен у несанкціонованих обстрілах.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Валерій Гнатенко.

Парламентар прокоментував озвучену президентом України Володимиром Зеленським ініціативу щодо спільного патрулювання кордону представниками України, ОБСЄ та ОРДЛО. З його слів, без такого сценарію досягнути миру буде неможливо.

"Сьогодні моніторингова група ОБСЄ, сили ООС постійно отримують зведення щодо обстрілів. Щоденно одна сторона говорить, що провокацію зробила непідконтрольна територія, та сторона – що з України пішли вибухи. І якраз спільний формат патрулювання покаже, хто винен у несанкціонованих обстрілах. Я думаю, що це на сьогодні важливий варіант, який на сьогодні потрібно швидко застосовувати, щоб зупинити вогонь на лінії розмежування", – заявив нардеп.

Новини за темою: Дубілет хоче порахувати населення в Криму та на Донбасі за допомогою супутника

Він додав, що патрулювання на Донбасі має бути у форматі п’яти сторін – ОБСЄ, України, РФ та самопроголошених "республік", адже нині представники ОБСЄ часто не мають доступу до місць, якщо цього не хоче одна зі сторін.

На його думку, "хорватський сценарій" для України не підійшов би, оскільки це означало б багато жертв.

"Нам потрібен інший формат. Думаю, без "мінського формату" нам сьогодні реалізувати мир в Україні буде неможливо, і тільки його слід дотримуватися", – заявив нардеп.

Як повідомляли, українська сторона незабаром поінформує "нормандську четвірку" про ініціативу стосовно розведення сил на Донбасі за "секторальним принципом". Про це заявив президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Читайте також: "Людство має запит на нових сильних лідерів. Виступ Зеленського у Мюнхені".

Loading...