Глава МЗС Естонії розкритикував історичні тези Путіна щодо країн Балтії під час Другої світової війни

Фото з відкритих джерел

Естонський міністр засудив такі висловлювання

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу розкритикував президента РФ Володимира Путіна за трактування історії Балтійських країн під час Другої світової війни. Про це повідомляє ERR.

"В опублікованому сьогодні номері журналу National Interest на тему Другої світової війни президент Росії Володимир Путін продовжує представляти помилковий історичний наратив. Він окремо говорить і про Балтійські країни, посилаючись на те, що країни Балтії приєдналися до Радянського Союзу на підставі договору і за згодою обраних народних представників, і це відповідало міжнародному та внутрішньодержавному праву того часу. Ці твердження брехливі від початку і до кінця, і я їх засуджую", - відзначив міністр закордонних справ Естонії.

За його словами, особливо цинічно озвучувати такі твердження у тиждень, коли виповнюється 80 років з моменту протиправної окупації Балтійських країн.

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін до Дня перемоги написав матеріал під назвою "75 років Великої Перемоги: спільна відповідальність перед історією і майбутнім".

У ній, серед іншого, він виправдовує дії Сталіна і пакт Молотова-Ріббентропа, звинувачує європейські країни в боягузтві і спробі залишити Радянський Союз один на один з Німеччиною.

Польський уряд вважає останню статтю Владіміра Путіна про Другу світову війну частиною послідовної інформаційної війни проти Заходу та маніпуляцією історією.

Новини за темою: МЗС Росії викликало посла Чехії на тлі загострення у відносинах

Нагадаємо, у цій же статті Президент Росії Володимир Путін заявив, що перед Другою світовою війною Польща була у змові з фюрером Третього рейху Адольфом Гітлером.Loading...