Гетманцев пояснив, як комітет працюватиме над поправками до "антиколомойського" законопроєкту

Данило Гетманцев.Фото з відкритих джерел

Ймовірно, за поправки голосуватимуть "постатейно"

Така кількість поправок свідчить про те, що намагаються затягнути розгляд "антиколомойського" законопроєкту. Про це виданню “Економічна правда” пояснив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Значна кількість поправок - це поправки, спрямовані на те, щоб затягнути прийняття "антиколомойського" законопроєкту. Я сподіваюсь на те, що кожну поправку ми розглядати не будемо. Можливо ми підемо постатейно, можливо, іншим чином, але будемо дотримуватися регламенту", - сказав він.

За його словами, сценарій "постатейно" передбачає голосування за групу поправок до конкретної статті, а не окремо кожної поправки.

Стосовно підходу до визначення компенсації ексакціонерам, це може бути предметом судового спору.

"Не треба бути генієм, щоб відкрити Конституцію і побачити, що 56 стаття Конституції не встановлює обмежень на спосіб отримання компенсації внаслідок незаконних дій держави. Є суд, який має визначити суму цього відшкодування. Проєкт закону звужує дискрецію суду і багато хто бачить в цьому протиріччя Конституції", - сказав він.

На питання про те, чи може формулювання про визначення компенсації змінитися під час розгляду комітетом, Гетманцев відповів:

"Будемо дискутувати в комітеті, але Кабінет міністрів наполягає саме на такій редакції. Спілкуючись з представниками уряду, ми не бачимо особливих можливостей для маневрів та компромісів. Уряд розраховує на те, що законопроєкт буде прийнятий в тому вигляді, який є".

При цьому він додав, що спрогнозувати, як проєкт закону пройде комітет і сесійну залу – складно.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що 16 300 правок подано не для того, щоб покращити законопроект, а для того, аби затягнути процес його ухвалення.

Loading...