Офіс генпрокурора відкрив справу про зловживання Порошенка при призначенні суддів Верховного Суду

До генпрокурора надійшло звернення від працівників Верховного Суду

Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій колишнього президента України Петра Порошенка при призначенні суддів Верховного Суду України. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора. 

"Генеральним прокурором 6 квітня 2020 року на підставі звернення працівників Верховного Суду України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій Президента України, повноваження якого припинено, та інших осіб при виданні Указів Президента України від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 "Про призначення суддів Верховного Суду", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, відповідно до звернення працівників ВСУ, підстави для видання цих указів і призначення ними суддів не відповідають нормам Конституції України та Закону України "Про судоустрій та статус суддів", вказаним в них.

Окрім цього, судді були призначені не до Верховного Суду, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а до касаційних судів, неконституційність яких було визнано рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України. Також у зверненні працівники ВСУ вказали, що були незаконно позбавлені права на працю і її оплату через так звану ліквідацію установи.

Як зазначається, вказані дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше Ірина Венедіктова заявила, що призначення  на посаду генерального прокурора не мало додаткової умови у вигляді "посадки" п’ятого президента України Петра Порошенка

 

Loading...