live

Генпрокурор: Проти чиновників режиму Януковича активізують розслідування

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка

Активізація розслідування повинна завадити скасуванню персональних санцій ЄС проти чиновників

Офіс генерального прокурора і Національне антикорупційне бюро активізують розслідування справ проти колишніх держпосадовців режиму Віктора Януковича. Про це заявив очільник ГПУ Руслан Рябошапка, повідомляє Укрінформ.
 
Так, за словами Генпрокурора, активізація розслідування повинна завадити скасуванню персональних санцій ЄС стосовно цих високопосадовців.
 
"Ми зараз зробили аудит справ щодо підсанкційних осіб. Велика частина з них передана до НАБУ, яке користується довірою у європейських партнерів. Це також оцінено позитивно. Ми вже проводили декілька нарад, де розпланували, яким чином можна активізувати розслідування і, нарешті, надати європейським партнерам докази того, що ці розслідування не заморожені, але активізовані й розслідуються далі", - наголосив Рябошапка.
 
Також Генпрокурор зізнався, що не всі матеріали, які раніше ГПУ надавала ЄС, підтверджували активність і результативність слідства щодо цих справ. У зв’язку з цим сторона Євросоюзу мала підстави не продовжувати персональні обмежувальні заходи проти деяких чиновників режиму колишнього президента.
 
Зокрема, Рябошапка наголосив, що ГПУ ініціювала оголошення у міжнародний розшук таких осіб, які перебувають лише в українському національному розшуку. За словами прокурора, це дозволить застосувати до деяких з чиновників спеціальну процедуру заочного засудження.
 
"Є проблема, пов'язана з тим, що по деяких з цих підсанкційних осіб колишнє керівництво Генеральної прокуратури проводило певні переговори – таємні. І європейські експерти в таких переговорах, власне, вбачають наявність не правових, а певних корупційних мотивів для переслідування цих колишніх високопосадовців. Така проблема існувала, і про це неофіційно у кулуарах говорили експерти", - додав Руслан Рябошапка.
 
Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація, що Європейський Союз погодив зняття санкцій з двох людей з оточення колишнього президента України Віктора Януковича.
Loading...