Генпрокурор підконтрольний не законам України, а посольству США, – Скубченко

Олександр Скубченко

"Генеральний прокурор – це не політик"

Генеральний прокурор України підконтрольний не законам України, а посольству США, тож доля народних депутатів у руках працівників американського посольства.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив громадський діяч Олександр Скубченко.

Громадський діяч заявив, що Руслан Рябошапка повинен піти у відставку, оскільки "він не є генеральним прокурором і ніколи не був прокурором, як і всі його заступники, це людина з вулиці і просто "шестірка" США".

"Генеральний прокурор – це не політик. Прокуратура – це процесуальні права і обов'язки, встановлені Кримінально-процесуальним кодексом. Ось у вересні у нас проголосували так зване скасування депутатської недоторканності, але її не скасували. Якщо раніше для того, щоб почати кримінальне переслідування депутата, треба було, щоб Регламентний комітет Верховної Ради дав добро, а потім 226 депутатів за це проголосували, то зараз долю депутата одноосібно вирішує генеральний прокурор. Навіть не його заступник – або генеральний прокурор, або виконувач обов’язків генерального прокурора. Поки він не поставить свою візу, кримінальне провадження щодо народного депутата не почнеться", – зазначив Олександр Скубченко.

Експерт також наголосив, що генеральний прокурор має бути не доброчесним, а професійним. Він поцікавився, як може бути така ситуація, коли генпрокурор сидить поряд із американським послом, який його хвалить. На думку експерта, доля народних депутатів нині перебуває у руках працівників посольства США. Олександр Скубченко заявив, що генеральний прокурор підконтрольний не законам України, а посольству США.

Новини за темою: "Звільнили всіх, хто вів справу МH17": Експерт звинуватив Рябошапку у розвалі Генеральної прокуратури

Як повідомляли, народний депутат IX скликання Антон Поляков, який був виключений з фракції "Слуга народу", розпочав збір підписів за відставку генерального прокурора Руслана Рябошапки. Як зазначається, вперше підписи за звільнення генпрокурора у парламенті розпочали збирати 4 місяці тому нібито через злочинну бездіяльність Рябошапки.

Нагадаємо, Руслан Рябошапка допускає розгляд Верховною Радою його відставки 4 березня.

Loading...