Геноцид і порушення прав кримських татар: Україна закликала міжнародні організації тиснути на РФ

Фото з відкритих джерел

Глава ВРУ Дмитро Разумков повинен невідкладно направити текст звернення

У вівторок, 2 червня, у Верховній Раді України ухвалили постанову про звернення парламенту до ООН та інших міжнародних організацій стосовно вшанування жертв геноциду кримських татар та засудження порушень Російською Федерацією прав і свобод корінного народу півострова. Про це повідомляє "УП"

Як зазначається, постанову "Про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, парламентської асамблеї Ради Європи, парламентської асамблеї ОБСЄ, парламентської асамблеї НАТО, парламентської асамблеї ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу" підтримали 310 народних депутатів. 

Так, у постанові йдеться про низку вимог, зокрема:

  • домагатись від Росії, як держави-окупанта, дотримання норм міжнародного гуманітарного права та припинення порушень прав людини в Криму як невіддільної частини суверенної території України, зокрема прав кримських татар як представників корінного народу України;
  • домагатись від Російської Федерації повного та безперешкодного доступу до тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя конвенційних та моніторингових органів ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій, зокрема Моніторингової місії ООН з вивчення ситуації з прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, для здійснення моніторингу ситуації з правами людини згідно з їх повноваженнями.

УП

До слова, проєкт постанови зареєстровано за № 3449. Документ набирає чинності з дня його прийняття. Зазначається, що керівник Верховної Ради Дмитро Разумков повинен невідкладно направити текст звернення.

Новини за темою: В цьому році Україна планує затвердити стратегію деокупації Криму, - представник президента

Нагадаємо, раніше Україна в ООН закликала Росію понести відповідальність за майже 5 тисяч сиріт і дітей без батьківської опіки, які мешкали у Криму на час його окупації у 2014 році і доля яких наразі невідома.

Loading...