Генеральний прокурор має бути незалежним, – Кацман про призначення Венедіктової

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Призначення генпрокурора свідчить, що кадровий запас у президента є невеликим, констатує експерт

Генеральний прокурор України у будь-якому випадку повинен бути незалежним, і ця незалежність має забезпечувати політичну волю, щоб підписувати підозри топ-посадовцям.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт, коментуючи призначення генеральним прокурором України Ірини Венедіктової, риторично поцікавився, що змінилося у Генеральній прокуратурі і чи вивільнилося якесь поле, щоб у ГПУ з’явилися додаткові можливості для діяльності.

Володимир Кацман констатував: "Ні, у нас знову змінюється особистість на чолі Генеральної прокуратури, і з цією особистістю ми всі починаємо пов'язувати якісь свої надії на те, що з антикорупціонерами буде вестися (боротьба. – Ред.) просто нещадним чином і ми обов'язково переможемо корупцію, яка є в державних органах. Але це ж не так, покладемо руку на серце і скажемо, що це абсолютно не так".

Новини за темою: Чимало людей намагатимуться всіляко виповзти з країни: Шарій про призначення Венедіктової Генпрокурором

Експерт зауважив, що Ірина Венедіктова стрімко робить кар’єру. Спочатку вона була депутатом із партійним квитком "Слуги народу", нещодавно була призначена виконувачкою обов’язків керівника Державного бюро розслідувань, проте на цьому посту нічим себе не проявила, але раптом стала генеральним прокурором України. На думку Володимира Кацмана, це свідчить про те, що кадровий запас у президента є невеликим.

"Генеральний прокурор в будь-якому випадку повинен бути незалежним", – наголосив Володимир Кацман та додав, що ця незалежність має забезпечувати політичну волю, щоб підписувати підозри топ-посадовцям.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України підтримала кандидатуру Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора України.

Того ж дня президент України Володимир Зеленський підписав указ № 90/2020 про призначення нового генерального прокурора України.

Як повідомляли раніше, 5 березня Верховна Рада України звільнила Руслана Рябошапку з посади генерального прокурора України. За його звільнення проголосували 263 народні депутати.

Loading...