Новини » Політика Читать эту новость на русском

Галушко зі "Слуги народу" пішов у нікуди – мажоритарники як клас зникають, – Карасьов

Вадим Карасьов Скріншот відео

Виборів за "мажоритаркою" не буде, зазначив політолог

Конституційна більшість народних депутатів не зацікавлена у дочасних парламентських виборах, тому що багато хто з них просто "пролітає".

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Політолог, коментуючи вихід народного депутата Миколи Галушка з партії "Слуга народу", зауважив, що це скандал, проте не розкол у монобільшості, адже згаданий депутат-мажоритарник пішов у нікуди.

"Тому що виборів по мажоритарці не буде, уже нова виборча система. І взагалі, мажоритарники як клас зникають. Тому партії роблять так, як вважають за потрібне, коли вони формують регіональні списки. Місцеві вибори – це відпрацьовується, тестується, репетирується нова виборча система, за якою партії будуть брати участь у виборах – або календарних, або дочасних у парламент", – зазначив Вадим Карасьов.

Новини за темою: Багато брудних виборчих технологій в Україні є законними, – Карасьов

Експерт спрогнозував, чи можуть і інші мажоритарники від "Слуги народу" масово покинути монобільшість. На його думку, якщо таке відбудеться, постане питання про формування коаліції, а нардепи, які були обрані по мажоритарних округах, не зацікавлені у тому, щоб були дочасні вибори. Тож, переконаний Вадим Карасьов, у Верховній Раді у такому разі буде укладений новий коаліційний договір.

"Багато сьогодні депутатів, точніше більшість депутатів, і, я думаю, абсолютна більшість депутатів і навіть конституційна більшість депутатів не зацікавлені у дочасних парламентських виборах, тому що багато хто з них пролітає просто", – сказав Вадим Карасьов.

Нагадаємо, народний депутат від партії "Слуга народу" Микола Галушко заявив, що покидає політсилу, і додав, що йшов на вибори президента з Володимиром Зеленським з метою змінити політичну систему в Україні.

17 вересня перший віцеспікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив про виключення з фракції "Слуга народу" народного депутата Олександра Юрченка.

Читайте також: "Мінус один в монобільшості: Чому нардепи виключили Гео Лероса із фракції "Слуга народу".

Додамо, раніше Вадим Карасьов заявляв, що проведення дочасних парламентських виборів у 2021 році не виключене, проте ініціюватимуть їх не президент України Володимир Зеленський чи монобільшість, а обставини.

Loading...