Фокін заявив про необхідність проведення загальної амністії

За словами чиновника, такі дії необхідні для досягнення миру на Донбасі

Перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін Гордон

Заступник голови української делегації в ТКГ щодо Донбасу Вітольд Фокін заявив, що для досягнення миру на Донбасі необхідне проведення загальної амністії. Про це він повідомив в ефірі "Українського радіо".

За словами Фокіна, "режим тиші" – найбільше досягнення нинішньої влади, проте необхідне справжнє розведення військ, а не лише "імітувати діяльність". "Треба відводити важку військову техніку, а далі – не можна розраховувати на мир навіть у віддаленій перспективі, якщо не оголосити загальну амністію", – сказав чиновник.

Новини за темою: Фокін увійшов у ТКГ після того, як онука познайомила його із Єрмаком

На питання журналістів про те, як можна амністувати тих, хто вбивав та катував людей, Фокін зазначив, що про таких злочинців не йдеться. "Як ви уявляєте вибіркову амністію? Очистили ми землю... Донбас український і кордон взятий під контроль нашими прикордонниками. Як робити далі? Починати шукати злочинців серед військових? Їх близько 250-300 тисяч... Я не казав, що треба помилувати злочинців, які ґвалтували, вбивали, знущалися, помилувати садистів, які фотографували свої злочини. Звичайно, ні", – висловився заступник голови делегації.

При цьому Фокін наголошує на необхідності розслідувати злочини, наголошуючи на тому, що це його особиста позиція. "І в моєму виступі так і написано: "Було багато злочинів, які мають бути розслідувані, і винні мають понести кару, але сьогодні, щоб припинити війну – моя позиція – не держави, не ТКГ, а моя особиста – треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів Донбасу, а краще всього Донбасу", – заявив Фокін.

Новини за темою: Він має право говорити свою позицію, але не може оприлюднювати її, - Кравчук про ситуацію з Фокіним

Нагадаємо, нещодавно нардеп Олександра Качура повідомив, що Вітольда Фокіна планують викликати в Раду для пояснень через його заяви про загальну амністію та особливий статус регіону. Тоді депутат наголосив на необхідності розділення особистої думки Фокіна як вихідця з Донбасу і позиції члена ТКГ.

Loading...