Філатов: Асоціація міст України наполягатиме на зустрічі з президентом, якщо він відмовиться - буде ганьба на всю земну кулю

Мер Дніпра Борис Філатов Фото з відкритих джерел

На думку мера Дніпра, центральна влада веде брудну виборчу кампанію проти діючих лідерів місцевого самоврядування

Міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що центральна влада веде брудну виборчу кампанію проти діючих лідерів місцевого самоврядування. Крім масової фальсифікації кримінальних справ на місцеві ради по всій країні, територіальним громадам не погоджують кредитні ресурси на закінчення будівництв, рахунків підприємств, відповідальних за підготовку міст до опалювального сезону, заарештовуються. При цьому такі дії правлячої партії б'ють в першу чергу по людям, а не по діючим мерам, які мають високі рейтинги. Про це він сказав за підсумками позачергового засідання Правління Асоціації міст України, до складу якої входять понад 900 представників місцевого самоврядування по всій країні.

"Йде наступ на права місцевого самоврядування. Асоціації міст України - аполітична організація, проте наша позиція консолідована. Правління Асоціації міст України наполягатиме на зустрічі з президентом, який жодного разу за час своєї каденції не зустрічався з лідерами місцевого самоврядування. У разі, якщо президент України відмовиться, ми наслідуватимемо приклади деяких наших колег – ми вимагатимемо зустрічі з ним шляхом акцій прямої дії", - заявив мер Дніпра.

Разом з тим, всередині Асоціації зміцнять юридичну службу. "Ми не збираємося заохочувати злодіїв і корупціонерів. Але зараз все місцеве самоврядування цинічно і безсовісно мажуть брудом, на кожного інспіровані десятки кримінальних справ - з цим ми будемо боротися правовим способом", - додав Філатов.

За його словами, всі ініціативи Асоціації міст України будуть широко висвітлюватися в ЗМІ.

При цьому, представники місцевого самоврядування вимагають відкликання законопроекту "слуг народу", який блокує голосування за земельні комунальні питання не менше ніж двома третинами голосів. Замість цього необхідно внести зміни до Закону про місцеве самоврядування, які зафіксують правило загальної відставки для мерів і депутатських корпусів у разі відсторонення або розпуску місцевих рад.

В асоціації також закликають центральну владу припинити вибудовування корупційних схем з органами державного архітектурного контролю – намагаючись перепідпорядкувати їх чиновникам центральної влади.Loading...