Ексспівробітник українського посольства заявив, що Порошенко отримав 200 млн доларів за закриття справи щодо компанії Burisma

Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

Теліженко стверджує, що Порошенко отримував гроші з декількох джерел

П'ятий президент України Петро Порошенко отримав 200 млн доларів за закриття справи по компанії Burisma. Про це заявив колишній співробітник посольства України в США Андрій Теліженко в інтерв'ю "Вільний".

Теліженко стверджує, що Порошенко отримував гроші з декількох джерел, власником яких був його найближчий соратник - Ігор Кононенко.

"Остаточна сума, яку отримав пан Порошенко - це було $200 млн за Burisma, за закриття справи", - сказав дипломат.

Зазначимо, ГПУ продовжує аудит справ, які було відкрито за попереднього керівництва відомства. Зокрема, мова йде про велике кримінальне провадження, в якому фігурує компанія Burisma. Раніше йшлося про аудит 15 кримінальних проваджень, в яких згадується власник Burisma, ексміністр екології Микола Злочевський (був міністром з липня 2010 року до квітня 2012 року, - ред.).

Наприкінці 2014 року він залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. 

Генпрокуратура розслідувала декілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був Злочевський, у 2015-2016 роках передала одну зі справ до НАБУ.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій стосовно президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять до Burisma Group.

Нагадаємо, радник президента США Дональда Трампа по Росії і Європі Тімоті Моррісон в комітеті Конгресу підтвердив у своїх свідченнях, що Трамп затримував військову допомогу Україні, вимагаючи заяви про ініціювання розслідування справ проти української компанії Burisma і Байденів.

Loading...