Експомічник президента РФ Сурков: України як держави немає, а повернення Донбасу до її складу - це приниження

Своє звільнення він пояснив зміною контексту щодо України

Помічник президента Росії Володимира Путіна Владислав Сурков. Фото: radiosvoboda.org

Колишній помічник Володимира Путіна Владислав Сурков заявив, що України як держави наразі немає, а Донбас не заслуговує на таке приниження, як повернення до її складу. Про це він розповів в інтерв'ю виданню Актуальные комментарии

Характеризуючи власне ставлення до України, Сурков заявив, що такої держави, як Україна, наразі немає, адже йдеться про специфічний розлад умів, однак в майбутньому така держава або кілька держав з'являться.

"України немає. Є українство. Тобто специфічний розлад умів. Дивним чином доведене до крайніх ступенів захоплення етнографією. Таке криваве краєзнавство. Сумбур замість держави. Борщ, Бандера, бандура є. А нації немає. Брошура "Самостійна Україна" є, а України немає. Питання тільки в тому, України вже немає чи поки ще немає? Я, як не дивно, укрооптиміст. Тобто вважаю, що України немає поки що. Але з часом вона все-таки буде. Хохли – хлопці вперті, вони зроблять. Однак яка саме це буде Україна, в яких межах вона буде існувати і навіть, можливо, скільки буде Україн – питання відкриті. І у вирішенні цих питань Росії так чи інакше доведеться брати участь", - сказав Сурков.

Що ж до питання про відносини між Україною та РФ, то, на його думку, єдиним методом, яким можна користуватися у цій сфері, - це "примус силою до братських відносин". 

"Відносини з Україною ніколи простими не були, навіть коли Україна була у складі Росії. Україна для імперської і радянської бюрократії завжди була справою клопіткою. То отаман Полуботок підведе, то западенці до Гітлера перекинуться. Примус силою до братських відносин – єдиний метод, що історично довів ефективність на українському напрямку. Не думаю, що буде винайдено якийсь інший", - зазначив Сурков.

Окрім цього, відповідаючи на питання, колишній радник торкнувся теми Донбасу та його повернення до складу України. Так, на думку Суркова, наразі життя на Донбасі для осіб, які там перебувають, не є простим: "Донбас для мене не що, а хто. Люди перш за все. Чудові люди. Захарченко, Ходаковський, Бородай, Пінчук, Болотов, Безлер, Толстих... Багато інших. Перепрошую, що не перерахую всіх. І що права не маю всіх назвати. І що назвав живих в одному ряду з мертвими. Вони справжні воїни. Їх не потрібно, звісно, ідеалізувати. Різних людей війна притягує. Війна – справа каламутна, клопітка. Але потрібна. Вони взялися за цю важку роботу. І впоралися. На Донбасі, там же і на цивілці життя – не цукор. Всі його мешканці пройшли через важкі випробування. І зараз там непросто. Усі вони герої. Як є міста-герої, так там весь народ-герой".

Що стосується реінтеграції Донбасу до складу України, екс-радник заявив: "У мене недостатньо сильна уява, щоб таке уявити. Донбас не заслуговує такого приниження. Україна не заслуговує такої честі".

Нагадаємо, наприкінці січня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що радник президента РФ Владислав Сурков подав у відставку на тлі зміни курсу по Україні.

Офіційне звільнення відбулося 18 лютого, коли Володимир Путін підписав указ про звільнення Владислава Суркова із посади помічника президента Російської Федерації.

Loading...