Ексочільник МЗС застеріг, що Україну можуть очікувати дуже складні часи у відносинах зі США

Костянтин Грищенко Скріншот відео

Україні треба зважати не тільки на американський вектор, каже Костянтин Грищенко

Якщо кадрова складова зусиль української дипломатії у дискурсі зі США не буде посилена, то Україну очікують складні часи у відносинах зі США.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив дипломат, у минулі роки віцепрем'єр та двічі – міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"У ситуації, коли опитування громадської думки про сподівання на виборах свідчать про те, що на цьому етапі відрив Байдена від Трампа надзвичайно великий, звичайно, що в нинішньої Адміністрації Білого дому буде бажання знайти будь-які важелі для того, щоб спробувати зламати ситуацію. Чи буде дієвим бажання або, скажімо, використання цих даних по Байдену, я особисто маю великі сумніви, але те, що це може бути серйозна спроба, принаймні, з Адміністрації, щоб серед всього іншого спробувати і це використати, так. І тому, звичайно, на розтяжці буде нинішня влада, перш за все, тому що виграти все одно може Трамп. Я нічого гарного від цього для України теж не очікую, оскільки для нього Україна – другорядна. Вона не є для нього принципово важлива, судячи з того, що ми знаємо з публічного дискурсу. А у Байдена інтерес не тільки залишився, а й посилився", – сказав Костянтин Грищенко.

Новини за темою: Як автори "Вікіпедії" впливають на вибори в США

Дипломат також наголосив: "Якщо кадрова складова зусиль української дипломатії, і не тільки української дипломатії, а навіть більше політичного рівня, у нашому дискурсі зі США не буде посилена, нас чекають у відносинах зі США дуже складні часи. Тим більше, що нам треба зважати не тільки на американський вектор, а й на російський, на європейський і на дуже багато елементів, які можуть викликати суперечливі реакції у тому ж Вашингтоні та інших місцях".

Як повідомляли, американські сенатори внесли законопроєкт про партнерство в галузі безпеки, який передбачає надання виплат Україні на військову допомогу та стратегічну підтримку.

Loading...