live

Ексміністр фінансів Уманський: Кучма – кращий президент

Ексміністр фінансів Ігор Уманський

Ліга.net

Ексміністр фінансів України Ігор Уманський вважає, що кращим президентом за всю історію України був Леонід Кучма (1994 – 2005). Про це він заявив в інтерв'ю Politeka Online.

"У кожного (президента – ред.) були свої плюси, і свої мінуси. Зеленський ще й року не пробув президентом, тому оцінювати взагалі його не варто, ще рано. З тих, хто був, як не дивно, як не парадоксально, але, на мій погляд, це був (Леонід – ред.) Кучма…", - заявив Ігор Уманський.

"Насправді він був найсистемнішою людиною з усіх президентів, які були в Україні… Як системна людина він (Леонід Кучма - ред.) розвивав і державні органи, і державні інституції відповідним чином", - додав Уманський.

Ексміністр фінансів вважає, що державні системи та інституції у часи Кучми і зараз – різні речі.

"Це (держава – ред.), як корабель, і на кораблі, якщо він функціонує, якщо він нормально працює, питання не до механіка і не до інженера, куди пливе цей корабель – чи пройде він крізь шторм або він в тихих водах зіткнеться, як "Титанік", з айсбергом. Це питання до того, хто керує цими системами, хто капітан", - заявив Уманський.

"Зараз, на жаль, - продовжив він, - у часи останніх двох президентів після Кучми ми отримали Україну, в якій ці системи державного управління, державні інституції, просто розвалені. Ситуація з пандемією це яскраво показала…"

На запитання ведучого, який президентський термін Кучми Уманський вважає визначальним, він відповів, що другий.

"Кучма на першому і на другому строці – це два різних Кучми. Більшість основних інституційних змін відбулося саме в період з 2000 по 2002 рік. Так, в той момент прем'єр-міністром, який провів ці реформи, був Віктор Ющенко, але за президента Леоніда Кучми", - відповів Уманський.

Нагадаємо, другий президент України Леонід Кучма наразі представляє Україну в Тристоронній контактній групі у Мінську, куди його призначив своїм указом нинішній президент Володимир Зеленський.

На час другого строку президентства Леоніда Кучми (1999 – 2005) прийшлося, зокрема, вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, акція "Україна – без Кучми!", а також Помаранчева революція.

Додамо, Ігор Уманський почав працювати в органах виконавчої влади України, починаючи з 1997 року. Двічі був першим заступником міністра фінансів (2008-2010; 2014-2015), виконуючим обов'язки міністра фінансів (2009-2010), а також недовгий час пробув міністром фінансів з 4 березня по 30 березня 2020 року.

Loading...