Дипломат Лубківський заявив, що може стати речником ТКГ, надійшла пропозиція від Кравчука та Офісу президента

Маркіян Лубківський Фото з відкритих джерел

Однак дипломат досі не дав відповідь, йому потрібен час обдумати пропозицію

Дипломата Маркіяна Лубківського можуть призначити спікером української делегації в Тристоронній контактній групі. Цю інформацію підтвердив сам Лубківський, повідомляє "Бабель".

За його словами, відповідна пропозиція надійшла від Офісу президента та голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука. Однак наразі Лубківський не погодився і вивчає цю пропозицію. 

"Її (пропозицію,- ред.) аргументували моїм досвідом дипломатичної та безпекової роботи, зокрема в гарячих точках. Спочатку в Союзній республіці Югославія, потім у Хорватії. Хорватія володіє унікальним досвідом відновлення своєї територіальної цілісності та суверенітету. Це країна, яка зуміла не лише вийти з кривавої війни, виступити проти агресії, але й стати членом ЄС і НАТО", - розповів Лубківський.

Новини за темою: Зеленський звільнив Фокіна з ТКГ

Він також зауважив, що буде думати над пропозицією кілька днів, бо "дуже відповідально" ставиться до неї: "Я маю розуміти, що ті "червоні лінії", які в мене є, ніхто не перетне. Ця посада відповідає моєму фаху, знанням, які я здобув у дипломатії та безпековому секторі, але мені потрібно ще кілька днів, щоб остаточно визначитися". 

Окрім цього, Лубківський зазначив, що пропозиція стосується не окремо роботи у форматі спікера ТКГ, а взагалі участі в роботі цього органу, однак "функціонал до кінця ми ще не обговорювали".

Новини за темою: Тищенко не розглядається як кандидат в ТКГ від України, – Качура

Щодо професійної діяльності, то Лубківський працював дипломатом в Югославії з 1995 року, у 2003-2004 роках очолював пресслужбу МЗС. Із 2006 до 2009-го обіймав посаду посла у Хорватії, згодом також у Боснії і Герцеговині за сумісництвом. У 2014 році Лубківський працював радником СБУ Валентина Наливайченка, координував питання комунікації СБУ зі ЗМІ, іноземними партнерами та громадянським суспільством.

Новини за темою: Зеленський провів на Донбасі нараду щодо ТКГ: Відомо деталі

Нагадаємо, в середині вересня віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що в українській делегації у Тристоронній контактній групі у Мінську з'явиться речник для висловлення єдиної позиції представників.

Loading...