Дубінський назвав, за яких умов влада може скасувати місцеві вибори

Олександр Дубінський Фото з відкритих джерел

Нардеп констатував, що в Україні відбувається масштабне зростання хворих на COVID-19

Якщо рейтинги влади падатимуть, в Україні може відбутися скасування місцевих виборів.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Дубінський.

Гість студії зауважив, що негативно ставиться до рішення про скасування виборів на підконтрольній уряду території Донбасу. Олександр Дубінський нагадав, що у попередні шість років вибори у цих регіонах проводили. Пояснення, що зараз там стріляють, нардеп вважає непереконливим, адже там стріляли і в попередній період.

"Коли ми не даємо можливість мільйону виборців проголосувати – це неправильно. Це неправильно, це повинно, напевно, трактуватися з точки зору закону як порушення конституційних прав і прав людини. Раз. З приводу самих виборів. Ви зверніть увагу, що ми зараз з вами перебуваємо в ситуації масштабного зростання кількості хворих на коронавірус. Я ще буквально місяць тому говорив про те, що я не відчуваю всередині, що вибори можуть бути скасовані, тому що потрібні зміни до Конституції, надзвичайний стан... Але, дивіться, за набору кількості хворих у півтори-дві, а так і буде далі, тому що ми зараз з вами перейдемо в холодну пору року, коли люди з відкритих майданчиків підуть в заклади і будуть дихати один на одного в залах кафе, ресторанів, спортзалів і на роботі, і ви побачите колосальне зростання захворюваності. Я, в принципі, підозрюю, що при падінні рейтингів влади може відбутися скасування виборів", – заявив Олександр Дубінський.

Новини за темою: "Україна – це нас": Скасуванням виборів на Донбасі у громадян відбирають конституційне право, – Кацман

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.

Loading...