Дробович заявив про необхідність перехідного режиму декомунізації для Донбасу та Криму після деокупації

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович Прямий

Уряд повинен мати чіткий план як працювати з публічним простором на територіях Донбасу та Криму

Декомунізація на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму після деокупації повинна мати перехідний режим. Про це розповів голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"Наразі активно обговорюють проєкти перехідного правосуддя для регіонів, які будуть інтегровані назад після деокупації. Відповідно, я гадаю, що імплементація законодавства про декомунізацію повинна теж мати якийсь перехідний режим", - зазначив Дробович.

Голова інституту Нацпам’яті підкреслив, що уряд повинен мати чіткий план як працювати з публічним простором на територіях Донбасу та Криму.

"Очевидно, що найвідвертіші елементи комуністичної пропаганди найближчим часом після деокупації повинні бути вилучені з публічного простору. Але все одно, у нас мають бути розроблені такі механізми, щоб це було цивілізовано, зрозуміло, правильно проговорено з суспільством. Ми не можемо це робити без відповідної дискусії, інакше це може призвести до суспільного вибуху", - додав Дробович.

Новини за темою: У Німеччині суд дозволив марксистсько-ленінській партії встановити пам'ятник Леніну

Нагадаємо, раніше директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович повідомив про намір знести герб СРСР з пам'ятника "Батьківщина-Мати" у Києві до закінчення своєї каденції.