Донбас може отримати особливий статус: Кулеба назвав компроміси, на які може піти Україна

Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Україна готова обговорити особливий статус Донбасу та Криму

Україна готова йти на компроміси для повернення територій Донбасу та Криму, зокрема у питанні особливого статусу цих територій в межах України. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю виданню DW.

За його словами, ці регіони можуть отримати особливий статус, але без права накладати вето на будь-які загальнонаціональні рішення. При цьому Україна наполягає на поверненні контролю над своїми кордонами.

"Ми пропонуємо Росії дуже просте рішення, щоб ми ніколи не перетнули нашу "червону лінію" - суверенний контроль над кордоном. Натомість, ми готові вести переговори про особливий статус цих регіонів в межах України, але без права накладати вето на будь-які загальнонаціональні рішення", - заявив він.

Глава МЗС додав, що з деякими ініціативами Україна вже виступала в рамках Тристоронньої контактної групи.

Новини за темою: В Україні набув чинності закон про продовження дії особливого статусу Донбасу

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у відповідь на пропозицію президента Росії Володимира Путіна закріпити у конституції України особливий статус Донбаса, заявив, що Україна не збирається цього робити і не веде відповідних переговорів в рамках контактної групи в Мінську.

Loading...