До парламенту проходять чотири партії, в лідерах "Слуга народу" - 29,7% та "Опозиційна платформа - За життя" – 19,2%, - опитування RTS

Верховна Рада ІХ скликання Фото з відкритих джерел

Якщо б вибори у Верховну Раду відбулися в найближчі вихідні, то до парламенту пройшли б чотири партії. Про це йдеться в опитуванні громадської думки компанії RTS ("Роботизовані телесистеми"), передає NEWSONE.

За результатами дослідження, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, найбільшу кількість голосів було б віддано за партію "Слуга народу" (Д. Арахамія, О. Корнієнко, Р. Стефанчук) - 29,7%, "Опозиційну платформу – За життя" (Ю. Бойко, В. Рабінович, В. Медведчук) – 19,2%, "Європейську солідарність" (П. Порошенко, А. Парубій, В. Геращенко) - 14,7% і "Батьківщину" (Ю. Тимошенко, С. Тарута) – 9,3%.

Інші партії набирають недостатньо для проходження в парламент: "Партія Шарія" - 4,5%, Радикальна партія Олега Ляшка – 3,5%, "Сила і честь" - 3,2%, "Голос" - 2,9%, "Громадянська позиція" - 2,7%, "Українська стратегія Гройсмана" - 1,9%, "Самопоміч" - 1,7%, "Свобода" - 1,5%, "Опозиційний блок" - 0,9%, "Національний корпус" - 0,6%.

112.ua

На питання про рівень довіри Верховної Ради думки респондентів розподілилися наступним чином: 45% - зовсім не довіряють, 23,3% - швидше не довіряють. Повністю довіряють 5,25%, швидше довіряють – 16,6%. Не змогли відповісти 10%.

112.ua

Розпуск Верховної Ради повністю підтримують 32,3%, а скоріше підтримують 12,3% опитаних, не підтримують 24,3%, швидше не підтримують 12,8%.

112.ua

Директор RTS Антон Соколов заявив, що компанія планує активно працювати на місцевих виборах і вже має ряд замовлень від міжнародних організацій, посольств та органів місцевого самоврядування.

Технологія, яку використовує компанія, дозволяє проводити дослідження в окремих галузях і регіонах України і працювати з великим масивом даних через отримання інформації за допомогою випадкової генерації мобільних телефонних номерів.

Для отримання репрезентативної вибірки було опитано населення України віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей, а також АР Крим. Для отримання відповідей респондентів була використана технологія CATI. Кількість опитаних – 3000 осіб.

Статистична похибка дослідження: +/- 2,5%.

Опитування проходило 22-25 червня 2020 р.