До КСУ надійшло подання на оскарження карантину

Засідання Конституційного суду

Фото з відкритих джерел

Верховний суд оскаржив постанову Кабінету міністрів від 20 травня

У Конституційний суд надійшла постанова Верховного суду, якою оскаржуються введені Кабінетом міністрів карантинні обмеження. Зокрема, КСУ просять перевірити конституційність постанови уряду про карантинні обмеження від 20 травня. Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Згідно з повідомленням, Верховний суд оскаржив заборону на проведення масових заходів за участю понад 10 осіб, роботи закладів громадського харчування, маршрутних таксі, а також проведення планових госпіталізацій.

"Суб'єкт права на конституційне подання просить перевірити на відповідність Конституції України підпункти 5, 6, 7, 14 пункту 3, абзац 6 пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину з метою запобігання розповсюдження на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 викликаного коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів ослаблення протиепідемічних заходів" від 20 травня 2020 №392, пункти 10, 17 порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов'язаних з самоізоляцією, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20 травня 2020 №392, частини першу і третю статті 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14 листопада 2019 № 294-ІХ; абзац дев'ятий пункту 2 розділу 11 "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13 квітня 2020 №553-ІХ", - йдеться у постанові.

Новини за темою: Послаблення карантину в Україні: Куди вже можуть подорожувати українці

Раніше повідомлялося, що пленум Верховного суду звернувся до Конституційного суду України з проханням перевірити конституційність встановлення обмежень на час карантину, які передбачені положеннями окремих нормативно-правових актів, ухвалених Кабінетом міністрів та Верховною Радою України. 

Loading...