Дякуючи COVID-19, недоліки інфекційних лікарень були виправлені, – Радуцький

Голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член фракції партії "Слуга народу" Михайло Радуцький Фото з відкритих джерел

Я ніколи не виступав проти запровадження другого етапу медичної реформи

Ніколи в житті не думав, що я скажу таку фразу, але дякуючи COVID-19, прорахунки, які були закладені в медичну реформу по інфекційних лікарнях, були виправлені.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від "Слуги народу", голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький. 

Пан Радуцький зауважив, що ніколи не виступав проти запровадження другого етапу медичної реформи чи за припинення реформи, адже загалом система охорони здоров'я України потребує реформування.

"Ні президент, ні міністр охорони здоров'я ніколи в житті не казали, що ми зупиняємо реформу, чи відміняємо реформу. Було сказано, що є речі, в яких були зроблені системні недоліки", – сказав пан Радуцький.

Новини за темою: Колапс медреформи: Чому психіатричні лікарні в Україні опинилися на межі закриття

Водночас він зазначив, що колишній міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, разом зі своїми заступниками, повідомляла про ці недоліки Національну службу здоров’я, а там у свою чергу заявили, що про ці недоліки знають та все самостійно зроблять.

Однак один із недоліків другого етапу медреформи, додав нардеп, було виправлено завдяки епідемії коронавірусу.

Новини за темою: Зеленський згортає другий етап медреформи?

"Ніколи в житті не думав, що я скажу таку фразу, але дякуючи COVID-19, недолік, який був закладений по інфекційних лікарнях, він був виправлений. Завдяки оголошеної пандемії, прорахунки, які були саме по інфекційних лікарнях, були виправлені", – заявив Михайло Радуцький.

Як повідомляли, попри епідемію COVID-19 в Україні з 1 квітня запустили черговий етап реформи медичної сфери – однієї із ключових реформ країни. Вона полягає у зміні системи фінансування закладів вторинної та третинної ланок за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". У 2018 році за такою схемою почали працювати заклади первинної ланки - амбулаторії, у яких пацієнтів приймають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Тепер зміни стосуватимуться спеціалізованих лікарень. Програма медичних гарантій передбачає для пацієнтів низку безкоштовних послуг.

Однак медичною реформою дещо невдоволені лікарі та експерти.

Так, про необхідність зупинити другий етап реформування говорив також лікар-педіатр, письменник і телеведучий Євген Комаровський. На його переконання, доступність медицини стала меншою, а втрата медичних кадрів стала катастрофічною.

Юрист і колишня міністерка юстиції України Олена Лукаш повідомила, що другий етап медреформи поставив під загрозу 100 тисяч лікарів і 1700 лікарень.

Loading...