Новини » Політика Читать эту новость на русском

Держбюджет-2021 – це 51 відтінок сірого, – Володимир Кацман

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Політичний експерт пояснив, чому вважає головний фінансовий документ країни сірим

Державний бюджет на наступний рік – це "51-й відтінок сірого", і цей документ не є бюджетом розвитку, оскільки продовжує ту традицію, яку раніше в державі здійснювали 18 прем’єр-міністрів.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Загальна назва цього бюджету не визначена. Гройсман говорив спочатку – "бюджет розвитку", потім "бюджет майбутнього", потім ще чогось. Інші говорили – ні, це бюджет проїдання... Цей бюджет не отримав навіть якоїсь своєї такої красивої назви, тому що уряд не отримав назву. Уряд – 50 відтінків сірого, а ось бюджет – це 51-й відтінок сірого, не більше того, ось і все", – акцентував Володимир Кацман.

Новини за темою: Бюджет має бути збалансований: У "Слузі народу" анонсували "величезну дискусію"

Гість студії вважає, що назвати проєкт державного бюджету на 2021 рік бюджетом розвитку не можна.

"Він сірий – бюджет. Поясню, за якими для мене показниками. Якщо ухвалюється бюджет і в ньому залишаються цифри видатків, і деякі збільшуються – на Адміністрацію президента, на силові структури, на якісь поліцейські органи тощо, для мене цей бюджет вже не є бюджетом розвитку, тому що це бюджет, який продовжує ту традицію, яку 18 прем'єр-міністрів до того здійснювали у нас в державі", – зазначив політичний експерт.

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

У Міністерстві фінансів України назвали основні показники державного бюджету на 2021 рік.

Додамо, проєкт державного бюджету на 2021 рік внесли до Верховної Ради.