live

Держава за форс-мажорних обставин має будь-якими способами захищати громадян, – Кацман

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Експерт назвав, де можна знайти кошти для соціального захисту українців

На рахунках державно-комерційної структури "Нафтогаз України" сьогодні перебувають 2 з лишком мільярди доларів, які "Нафтогаз" виграв у судах у російського "Газпрому". Чому зараз, з огляду на форс-мажор в державі, не можна перерахувати ці гроші до бюджету?

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт наголосив, що держава в особі керівних органів у сьогоднішній ситуації з карантином через коронавірус має піти на форс-мажорні обставини і захищати своїх громадян будь-якими способами. Володимир Кацман зауважив, що держава має не лише будь-якими способами заганяти людей у карантин, залишати тих, кому за 60, вдома, штрафувати за зняту маску, а захищати з усіх точок зору, захищати права громадян, їхнє право на життя, гідне утримання та належне харчування.

"Ви запитуєте, де взяти гроші? Давайте я вам підкажу ще один із способів, де взяти гроші на якісь соціальні речі... Коли Шмигаль складав присягу прем'єр-міністра, він сказав, що пенсії будуть проіндексовані протягом приблизно місяця. Ось звідки взяти гроші на те, щоб проіндексувати гроші, причому індексувати доведеться, швидше за все, зворотним відліком – січень, лютий, березень тощо?

Так ось, якщо ви пам'ятаєте, український "Нафтогаз" виграв у російського "Газпрому" 3 млрд дол. за судовими рішеннями. Ці гроші буквально перед епідемією коронавірусу були перераховані українському "Нафтогазу". Ось ці гроші "Нафтогаз" використовував у такий спосіб: близько 600 млн вони обміняли на гривні і заплатили свої податкові зобов'язання і виплатили державі. Але 2 з лишком млрд дол. справжніх грошей залишилися лежати на рахунках нашого "Нафтогазу". Вони не на рахунках казначейства, вони не на рахунках держави Україна, вони на рахунках державно-комерційної структури, яка називається "Нафтогаз України".

Куди ці гроші "Нафтогаз" збирається подіти, мені, якщо чесно, не цікаво, але мені набагато цікавіше, що це приблизно та сума, заради якої ми перед МВФ продали землю, збираємося знищити власну банківську справу тощо. Тобто, ось вони, 2 млрд. Скажіть мені, будь ласка, невже така необхідність у "Нафтогазу" тримати ці гроші на своєму рахунку? Невже не можна зараз, виходячи з того, що форс-мажор в державі, перерахувати ці гроші в казну?" – заявив Володимир Кацман.

Новини за темою: Боротьба з коронавірусом: На Закарпаття прибула чергова партія медичних засобів і препаратів від Віктора Медведчука й Оксани Марченко

Нагадаємо, з 6 квітня в Україні почали діяти посилені обмеження щодо карантину

Як повідомляли, 8 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що розмову про ймовірне послаблення карантинних заходів можна буде вести не раніш як у травні.

Того ж дня Кабмінет міністрів проголосував за низку рішень, які спрямовані на соціальну підтримку населення під час карантинних заходів в Україні.

Додамо, Міністерство внутрішніх справ та релігійні конфесії визначили формат проведення релігійних свят в умовах карантину, зокрема Великодня.