Рада під час ранкового засідання не прийняла жодну з правок до законопроєкту про ринок землі

ZIK.UA

Загалом народні депутати розглянули 2144 правки з 4018 законопроєкту №2178-10

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання. Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями. Про це сказано на сайті Ради. 

Народні депутати продовжили розглядати правок до законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Розгляд розпочався з 1507 правки.

Парламентарії розглянули правки про внесення змін до статті 130 "Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення" Земельного кодексу.

Народні депутати, зокрема, розглянули правки щодо: переважного права викупу орендованих земель сільськогосподарського призначення, не допущення до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення: а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земель, що перейшли до комунальної власності; заборони відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка не перебуває у приватній власності, на користь приватної юридичної чи фізичної особи до встановлення результатів Всеукраїнського референдуму з питання купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення; заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, встановлення переважного права орендаря на викуп орендованих ним земель сільськогосподарського призначення у держави та/або органів місцевого самоврядування за ціною нормативної грошової оцінки з правом розстрочки платежу на десять років тощо.

Головуючий надавав слово для виступу тим авторам, які наполягали на розгляді всіх їхніх правок.

Автори також пропонували внести доповнення до статті 130 стосовно того, що викуп земельних ділянок, земельних часток (паїв) здійснюється у строк не більше 60-и робочих днів з дня подання відповідної заяви (клопотання), одноразово у повному обсязі за кожну земельну ділянку, земельну частку (пай). Порядок викупу земельних ділянок, земельних часток (паїв) встановлюється Кабінетом Міністрів України; відчуження виключно державі земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка перебуває у власності громадянина. Держава зобов’язана викупити земельну ділянку сільськогосподарського призначення у громадянина України, який бажає її відчужити за ринковою ціною.

За результатами голосування жодна з правок не була підтримана. Загалом народні депутати розглянули 2144 правки з 4018 законопроекту №2178-10.

Народні депутати не підтримали правки щодо внесення змін до статті 131 "Набуття права власності на земельні ділянки на підставі цивільно-правових угод".

Правки стосувалися того, що резиденти України можуть набувати у приватну власність, а територіальні громади та держава у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод. Нерезиденти України не мають право набувати у власність земельні ділянки до імплементації рішення Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення; що у разі встановлення Всеукраїнським референдумом з питання обігу земель непідтримання рішення вільного обігу земель сільськогосподарського призначення - дія заборони обігу земель сільськогосподарського призначення продовжується безстроково; здійснення переходу права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення виключно в разі підтримання рішення про запровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення на Всеукраїнському референдумі з цього питання, встановлення відповідними нормами чинного законодавства відповідальності за відповідність та наслідки зазначених угод тощо.

Відео трансляції ранкового засідання Верховної Ради можна переглянути просто тут.

Loading...